Zachorowania na COVID-19 w I LO w Tczewie. W dniach 18-19 listopada kwarantanna obowiązuje całą szkołę

  • 19.11.2021, 11:20
  • Wawrzyniec Mocny
Zachorowania na COVID-19 w I LO w Tczewie. W dniach 18-19 listopada kwarantanna… tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

W związku z pandemią COVID-19 w całym kraju obowiązują obostrzenia. Nie inaczej jest w tczewskich szkołach, które przykładają ogromną wagę do ich stosowania. Niestety nie zawsze udaje się zapobiec wystąpieniu zachorowań. W I LO w Tczewie z powodu pojawienia się wielu osób w kontakcie z koronawirusem, zadecydowano o przejściu całej szkoły na nauczanie zdalne w dniach 18-19 listopada br.

Informację potwierdził nam rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Jak poinformowała nas Jadwiga Andrzejewska, dyrektor I LO w Tczewie od poniedziałku, 22 listopada szkoła do końca tygodnia będzie funkcjonowała w systemie nauczania hybrydowego.

Uczniowie z trzech klas będą nadal odbywać naukę w systemie zdalnym.

 

- Przy tak dużej liczbie osób z kontaktem z osobami zakażonymi uznałam wystąpienie z wnioskiem do Zarządu Powiatu o przejście szkoły na nauczanie zdalne na dwa dni – za jedyne sensowne rozwiązanie – stwierdziła dyr. Jadwiga Andrzejewska. - Niemniej od poniedziałku (22.11 br.) aż do końca tygodnia placówka będzie funkcjonowała w trybie nauczania hybrydowego.

 

We wrześniu dyrekcja szkoły zgłosiła pierwsze przypadki zachorowań do tczewskiego sanepidu. Następny wniosek złożono 26 października. W połowie listopada po kilka klas odesłano na kwarantanne (nauczanie zdalne). W ostatnim tygodniu sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że zdecydowano o przejściu na kwarantanne całej placówki.

 

- Taki stan wystąpił dlatego, ponieważ wiele przedmiotów realizujemy w grupach międzyoddziałowych i wystarczy jedna osoba ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, aby kwarantanna objęła uczniów z kilku oddziałów – przyznała dyrektor. - Uczniowie odbywali zajęcia łączone np. na W-F, języku obcym, na przedmiotach rozszerzonych i innych. Staraliśmy się uwzględniać możliwości uczniów i stwarzać im okazję do nauki przedmiotów rozszerzonych w różnych zestawach, ale w pandemii organizacyjnie jest to trudne do prowadzenia.

 

Od poniedziałku do środy (15- 17 listopada br.) w I LO zamknięto (przeszły na nauczanie zdalne) 10 na 20 klas.

 

Wawrzyniec Mocny

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe