piątek, 5 grudnia 2025 08:05
Reklama
Kreatywne rękodzieło przy dźwiękach swingu i bluesa

Kameralny Targ w Tczewie - to co najlepsze w rzemiośle artystycznym✂️

Pierwszy Kameralny Targ u zbiegu ulic Zamkowej i Nad Wisłą w przejściu nad Wisłę był udanym pomysłem. Zgodnie z nim nie było to wydarzenie całodzienne. Od godz. 12.00 z minuty na minutę frekwencja była coraz większa. Rzemieślnicy przygotowali ciekawe stoiska, które przyciągały oko osób korzystających w tym czasie z uroku bulwaru nadwiślańskiego.
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Kameralny Targ w Tczewie - to co najlepsze w rzemiośle artystycznym✂️

Autor: W. Mocny

Tym razem jarmark w całości poświęcono rzemiosłu artystycznemu. Były zatem prace na szydełku torby, maskotki, biżuteria; produkty szyte (rzemiosło krawieckie), biżuteria z żywicy jubilerskiej, a nawet produkty ze sznurka oraz ozdoby do domu (egzotyczne lampy). Hitem była możliwość skosztowania kawy w całej gamie smakowej i z różnych zakątków świata.

Dodatkową atrakcją wydarzenia był koncert z elementami bluesa, jazzu i swingu, jednego muzyka Piotra Krakowskiego z... Krakowa.

- Co ciekawe chociaż tam mieszkam, nie pochodzą z Krakowa tylko z Radomia – przyznał muzyk. -To przypadek, że akurat zagrałem tutaj. Chętnie skorzystałem z zaproszenia Fabryki Sztuk, a nawet zakupiłem całe opakowanie egzotycznej, czekoladowej kawy, która bardzo mi zasmakowała.

 

Dodajmy, że chodzi o Szybką Kawkę Arabicę z Etiopii.


 

Muzyka grana podczas wydarzenia była stonowana, pozwalająca skupić się na oglądanych przedmiotach.

- Repertuar granych utworów mam dość szeroki i zwykle dopasowuję go do miejsca, które odwiedzam – stwierdził pan Piotr. - Dzisiaj uznałem, że najbardziej będzie pasować muzyka swingowo – bluesowa. Chodziło o nastrój luźniejszy... Granie w taki sposób, by nie skupiać całej uwagi na sobie.


 

(tomm)/Fot. W. Mocny


Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Sylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plData rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00
Reklama
Reklama