sobota, 1 października 2022 03:27
Reklama
Reklama

Interwencje

Plany bazy do transportu odpadów w Subkowach. Mieszkańcy nie dają wiary i... protestują!
Plany bazy do transportu odpadów w Subkowach. Mieszkańcy nie dają wiary i... protestują!

Urząd Gminy Subkowy ok. tydzień temu ogłosił dokument o planowanej inwestycji: „Zbieranie odpadów na terenie działki numer 163 łamane przez 11 obręb Subkowy gmina Subkowy”. Z informacji wynika, że w bliskim sąsiedztwie domostw będzie prowadzona działalność gospodarcza związana ze sprowadzaniem różnego rodzaju odpadów. Mieszkańcy m. Subkowy wpadli w konsternację. Inwestycja już na tym wstępnym etapie wzbudziła szereg pytań i wątpliwości, zwłaszcza że oddział firmy ma powstać na terenie dawnej chlewni, która znajduje się w otoczeniu ich domów Właściciel firmy jednak krótko określa planowaną działalność jako: „bazę transportową”. - Żadnego magazynowania czy przetwarzania – zapewnia.

12.09.2022 09:02    2
[ZDJĘCIA] Śmierdzące ścieki do rowu przy polach
[ZDJĘCIA] Śmierdzące ścieki do rowu przy polach

Do redakcji Gazety Tczewskiej i portalu Tczewska.pl zgłoszono sprawę zanieczyszczenia wody w rowie melioracyjnym, znajdującym się gospodarstwie rolnym, obok zabudowy domu jednorodzinnego w Bielawkach 7 państwa Anety i Dawida Rąbały. Postanowiliśmy udać się na miejsce. Była piękna czerwcowa pogoda. Niedawno padało więc brzydki zapach nie był zbyt wyczuwalny, o skali zanieczyszczeń przekonaliśmy dopiero się gdy przeszliśmy się wzdłuż rowu melioracyjnego. Dziwna, pomarańczowa substancja, która tworzyła osad na brzegach rowu i w sąsiednim niewielkim zbiorniku wodnym wydzielała, wyczuwalny lekko zapach, dalej rura odpływowa skierowana prosto do rowu... - To stąd wydostają się te ścieki. Ewidentnie od lat łamane jest prawo i nikt z tym nic nie robi! - mówi pan Dawid.

07.08.2022 14:32    1    3
Śmierdzące ścieki do rowu przy polach. Poważny ekologiczny problem
Śmierdzące ścieki do rowu przy polach. Poważny ekologiczny problem

Do redakcji Gazety Tczewskiej i portalu Tczewska.pl zgłoszono sprawę zanieczyszczenia wody w rowie melioracyjnym, znajdującym się gospodarstwie rolnym, obok zabudowy domu jednorodzinnego w Bielawkach 7 państwa Anety i Dawida Rąbały. Postanowiliśmy udać się na miejsce. Była piękna czerwcowa pogoda. Niedawno padało więc brzydki zapach nie był zbyt wyczuwalny, o skali zanieczyszczeń przekonaliśmy dopiero się gdy przeszliśmy się wzdłuż rowu melioracyjnego. Byliśmy w szoku tym co zobaczyliśmy. Oleista ciecz na wodzie i zalegające substancje na brzegach rowu...

05.08.2022 10:31    2
Reklama
 Grzyb na ścianach, cieknące sufity, a firmy... już nie ma!! Problemy  na ul. Saperskiej !!
Grzyb na ścianach, cieknące sufity, a firmy... już nie ma!! Problemy na ul. Saperskiej !!

W maju br. z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka bloku przy ul. Saperskiej 4 pani Maria Czerwińska, informując nas o katastrofalnym stanie dachu w tym bloku. Jak mówiła dach przecieka do mieszkań na najwyższym piętrze. Sytuacja pogarsza się z tygodnia na tydzień. Skoro sufity przeciekają w klatkach 4 e i nic z tym się dalej nie będzie robić, wkrótce woda przedostanie się na niższe piętra... Poprosiliśmy o spotkania, by na miejscu przekonać się jak wygląda problem.

13.06.2022 09:01    2    1
Zakupiliśmy działkę bezdomnemu Stasiowi. Zyskał spokój i bezpieczne miejsce!
Zakupiliśmy działkę bezdomnemu Stasiowi. Zyskał spokój i bezpieczne miejsce!

Zakończyliśmy już publiczną zbiórkę na rzecz bezdomnego Stasia Smolińskiego na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/cp4pww), którego wyrzucono w zimie z namiotu, a który zajmował przy płocie jednej z fabryk na skraju miasta. Zbiórkę zorganizował pan Bogusław Piotrowicz oraz redakcja Gazety Tczewskiej. Chcielibyśmy wszystkim darczyńcom serdecznie podziękować za zaangażowanie i wpłaty. Dzięki Państwa ofiarności uzbieraliśmy kwotę – 5 316 zł, którą przekazaliśmy bezdomnemu.

03.06.2022 09:50    2
6 lat w namiocie. ZAŁOZYLIŚMY ZBIÓRKĘ. Pomóżmy Stasiowi uzbierać na wymarzoną działkę!
6 lat w namiocie. ZAŁOZYLIŚMY ZBIÓRKĘ. Pomóżmy Stasiowi uzbierać na wymarzoną działkę!

Pan Stanisław Smoliński żyje na obrzeżach Tczewa w prowizorycznym namiocie. Okazuje się, że zamieszkał na terenie zadrzewionych nieużytków fabryki okien Press Glass, która od co najmniej roku stara się go pozbyć z tego miejsca. Mieszka tam z partnerką - Wiolettą od 6 lat. Udaliśmy się do niego w połowie lutego. Wówczas panowała bardzo surowa pogoda dla bezdomnych. Wiał wiatr, zacinał śnieg, często padał deszcz. A ostatnio podczas wichur plandeka namiotu po prostu odleciała. Jak były wichury to plandekę z namiotu porwał im wiatr...

25.03.2022 12:45    4    5
Reklama
Puszki, zerwana plandeka namiotu, alkohol... czyli jak wyrzucić bezdomnego Stasia z namiotu
Puszki, zerwana plandeka namiotu, alkohol... czyli jak wyrzucić bezdomnego Stasia z namiotu

W ostatni piątek z redakcją Gazety Tczewskiej skontaktował się mieszkaniec Suchostrzyg prosząc o interwencję. Opowiedział nam o bezdomnym - panu Stanisławie, który żyje na obrzeżach miasta z partnerką w prowizorycznym namiocie. Nie to jest najbardziej bulwersujące. Okazuje się, że zamieszkał na terenie fabryki okien Press Glass, która od co najmniej roku stara się go pozbyć z tego miejsca. Niestety w ostatnich dniach panuje bardzo niekorzystna pogoda dla bezdomnych. Wieje wiatr, zacina śnieg, często pada. A ostatnio podczas wichur plandeka namiotu po prostu odleciała.

14.02.2022 10:45    3    2
Nerwy mieszkańców i brak pieniędzy na remonty. Problemy z nową ulicą na os. Staszica
Nerwy mieszkańców i brak pieniędzy na remonty. Problemy z nową ulicą na os. Staszica

Z redakcją Gazety Tczewskiej skontaktowali się zrezygnowani mieszkańcy nowych domków jednorodzinnych, usytuowanych przy ul. Marynarskiej, na os. Staszica, po drugiej stronie szosy prowadzącej w kierunku m. Czatkowy. Zaalarmowali nas używając dosadnych słów i mówiąc wprost – mamy zamiast ulicy jezioro, a wokół błoto. - Jak nasze dzieci idące na autobus, do szkoły mają tędy przechodzić?

23.01.2022 09:00
[ZOBACZ WIDEO] Szczur wyskoczył nagle z rury! Gryzonie szturmują tczewskie bloki. Problem gryzoni narasta
[ZOBACZ WIDEO] Szczur wyskoczył nagle z rury! Gryzonie szturmują tczewskie bloki. Problem gryzoni narasta

Mieszkańcy ul. Jedności Narodu w Tczewie zaalarmowali naszą redakcję o pladze szczurów i innych gryzoni, które zaczęły pojawiać się w znacznej ilości w ostatnich tygodniach. Strach budzą zwłaszcza szczury biegające swobodnie pod oknami i wdzierające się do piwnic, gdzie często w rogach można znaleźć ich odchody. Gryzonie w Tczewie atakują tczewskie kamienice i bloki każdego roku na jesieni, gdyż schodzą się z łąk i trawników, by znaleźć ciepłe schronienie na zimę. A dla gryzoni najprzytulniejszym schronieniem jest piwnica w bloku lub cieplutka rura.

13.10.2021 19:17    4
Reklama
Sporny schowek – przybudówka. Brutalność gminy czy troska o własność?
Sporny schowek – przybudówka. Brutalność gminy czy troska o własność?

Sprawa, którą postanowiliśmy się zająć jest tyleż nietypowa co absurdalna. Pan Zenon C., ponad 80-letni starszy pan z pelplińskiego blokowiska na ul. Dworcowej postanowił podzielić się z nami swoim problemem. Jak twierdzi przy swoim garażu z blachy falistej, sąsiadującej z kilkunastoma podobnymi „budowlami”, wątpliwej urody, ok. 15 lat temu zajął sąsiedni schowek 3x 5 m kw. Niedawno, jak twierdzi pewnego dnia przyszedł w to miejsce i zastał je puste. Jego schowek zlikwidowano, a narzędzia i części, które tam trzymał wyrzucono.

27.09.2021 09:00    4    3
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PrzemekTreść komentarza: I tak się kończą przetargi organizowane co 2-3 lata. Kompletny brak stabilności i bezpieczeństwa transportu publicznego w mieście. Do bani tłumaczenie, że przestaną jeździć. Skoro mogą tak szantażować to chyba coś nie tak było zyta umowa z gryfem... Tak Narnię zabezpieczyli interesy mieszkańców?Data dodania komentarza: 30.09.2022, 15:55Źródło komentarza: Drożej za bilety. Radni ugięli się pod presją przewoźnika miejskiego...Autor komentarza: Na marginesieTreść komentarza: ...dziwi mnie postawa pięciu "radnych" wstrzymujących się od głosu...jak można być radnym, i nie mieć zdania w tak ważnej dla mieszkańców miasta sprawie ??!!! ...jak idol kilku z nich, Bolek, są za , a nawet przeciw ??!!! ...nie wiedzą , co jest korzystne dla ich wyborców ??? skoro nie głosowali p-ko podwyżkom , to są za podniesieniem cen biletów(za cudze pieniądze). U pisowskich socjalistów to normalne ...wielki szacunek dla radnych głosujących PRZECIW PODWYŻKOM !!! ...firma prywatna , która nie daje rady ma zbankrutować , i tyle ... zrobi miejsce komuś zaradniejszemu... ..skoro PiS cofa Polskę do średniowiecza, i jest na to zgoda ... początek został zrobiony !!:)) teraz my, mieszkańcy Tczewa będziemy dopłacać do prywatnych biznesów...można i tak...Data dodania komentarza: 30.09.2022, 12:50Źródło komentarza: Drożej za bilety. Radni ugięli się pod presją przewoźnika miejskiego...Autor komentarza: XXXTreść komentarza: Jakimi kategoriami się w tym mieście rządzi? Takimi aby żyło się lepiej mieszkańcom czy żeby czyjeś interesy (jakiś kolegów) wspierać? Taka podwyżka cen to na pewno nie jest dbanie o interesy mieszkańców. A wymówka ze lepsze to niż brak autobusów jest na poziomie podstawówki. Problem był od dawna, pozna reakcja radnych i teraz ciągną z naszych kieszeni.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 10:35Źródło komentarza: Drożej za bilety. Radni ugięli się pod presją przewoźnika miejskiego...Autor komentarza: KociewiakTreść komentarza: Totalny brak Cohones u prezydenta i radnych. Przecież garstka będzie A taką cenę jeździć komunikacja miejska. Drożej niż w Gdańsku i Warszawie? Opamiętajcie sięData dodania komentarza: 29.09.2022, 23:02Źródło komentarza: Drożej za bilety. Radni ugięli się pod presją przewoźnika miejskiego...Autor komentarza: BOGUŚ LINDATreść komentarza: PIEPRZYĆ ICH ...WYP...ALAĆ !!! jak ktoś traci umiar i rozsądek, to się z nim nie negocjuje,tylko kieruje do lekarza ...zresztą to nie były negocjacje tylko DYKTAT ! WON Z TCZEWA !!! ... kierowcy niech się przekwalifikują ...za chwilę zażądają kasy na podwyżki dla kierowców ! jak zwykle: zysk prywatny - strata publicznaData dodania komentarza: 29.09.2022, 22:56Źródło komentarza: Drożej za bilety. Radni ugięli się pod presją przewoźnika miejskiego...Autor komentarza: GÓRA FORSY :)))Treść komentarza: ...te 25 baniek , to pewnie z tych 770miliardów które pis wynegocjował z brukseli, a o których informowały m.in BILBOARDY ROZKLEJONE NA ULICY Gdańskiej :)))Data dodania komentarza: 29.09.2022, 22:33Źródło komentarza: Tomasz Bronk od piątku nie jest już prezesem Tczewskiego Centrum Sportu i RekreacjiAutor komentarza: KxTreść komentarza: Tragedia te autobusy. A radni i prezydent BEZ JAJ. No to co, że przestałyby jezdzic! Jakby przestali to by takie kary zapłacili, że byłoby po tej firmie!! Ale wolą dorabiać gryfa i loic podwyżkami w mieszkańcówData dodania komentarza: 29.09.2022, 22:14Źródło komentarza: Drożej za bilety. Radni ugięli się pod presją przewoźnika miejskiego...
Reklama
Reklama
a