60 uczniów SP nr na kwarantannie. Podajemy statystykę szczepień w wybranych powiatach woj. pomorskiego

  • 16.09.2021, 12:23
  • Wawrzyniec Mocny
60 uczniów SP nr na kwarantannie. Podajemy statystykę szczepień w wybranych… Archiwum

Podziel się:

Oceń:

1 września, tradycyjnie dzieci i młodzież w całej Polsce, w tym z Tczewa i powiatu tczewskiego, spotkały się wszkołach po raz pierwszy od końca wakacji. Niestety w Szkole Podstawowej nr 2 w Tczewie, w ostatnim czasie pojawiły się pierwsze zachorowania na COVID-19. Na kwarantannie przebywa obecnie 60 uczniów wspomnianej placówki.

Kwarantanna w szkole obowiązuje do 20 września.

 

- Pracujemy normalnie. Nie ma nowych zachorowań. Kwarantanny z końcem tygodnia będą się kończyły. Od przyszłego tygodnia wszyscy wrócimy do zwykłego trybu pracy – powiedział Robert Kraska dyr., Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Tczewie.

 

Dodajmy, że pracownicy szkoły, w tym nauczyciele, nie mają obowiązku informować o fakcie zaszczepienia się. Niemniej warto pamiętać, że takie osoby są zwolnione z kwarantanny...

 

- Zachorowanie na COVID-19 wykryto u 4 nauczycieli i jednego pracownika administracji SP nr 2 Nie dysponujemy informacjami o osobach zaszczepionych w poszczególnych szkołach – potwierdziła Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

 

Dodajmy, że w tym roku w Tczewie edukację rozpoczęło 5417 dzieci, a w szkołach powiatu tczewskiego - 4426 uczniów.

 

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Od 7 czerwca br. rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów została zorganizowana we wrześniu.

Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia należy do ich rodziców.

 

Jak podano na stronie rządowej, W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.

 

Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.

 

Publikujemy wykaz danych statystycznych ze strony gov.pl obrazujące stan zaszczepienia w poszczególnych miastach powiatowych oraz w Gdańsku.

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
***DEMIA
***DEMIA 23.09.2021, 14:07


"Trzynaście pielęgniarek z kardiologii zwolnionych dyscyplinarnie. Szpital zawiadamia prokuraturę


– Zwolnienie większości pielęgniarek z oddziału kardiologicznego nie wpłynie na jego pracę – zapewniają władze szpitala.

Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż100% pensji." ...jak Państwo myślą , to jedyny taki przypadek w Polsce ??:))
SZPRYCA
SZPRYCA 17.09.2021, 19:21
...najgorsze to są niechciane "prezenty"...jakoś do pisowskich, i nie tylko pisowskich, zakutych łbów nie może się przebić prosta prawda, że ci którzy chcieli się "zaszczepić " genetycznym preparatem, warunkowo (zapewne za łapówki) dopuszczonym do obrotu i użytku już się "zaszczepili". Producent nie bierze za swój produkt odpowiedzialności , państwo-akwizytor również umywa ręce . Czy ktoś sobie wyobraża np. restauratora,który nie odpowiada za swoje usługi i produkty ? Wolność to m.in. możliwość wyboru. Jedni i drudzy już wybrali. Wszelka administracja powinna zaprzestać nachalnej propagandy, gdyż coraz bardziej można podejrzewać korupcyjne podłoże tej hucpy.
SWOJĄ DROGĄ TRZEBA BYĆ SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNYM, aby aplikować dzieciom preparat, którego długoterminowe skutki działania nie są,bo nie mogą , być jeszcze znane.
kx
kx 20.09.2021, 23:08
czytaj dalej ruski Telegram i daj sieruskim trolom wodzic za nos. Szczepionka jak na razie to jedyna w miare niezawodna metoda ochrony przed koriną. Jakosnie slychac, by umierali zaszczepieni. Nachalna fala hejtów antyszczepionkowców poraza. Tylko z jednym sie zgodze, ze faworyzuje sie szczepienia kosztem leków zwalczających te chorobe patrz amantadyna i inne leki anty. Poza tym co z leczeniem osoczem, jak dla mnie była to bardzo bezpieczna i skuteczna metoda leczenia covida!!
BONUS :)
BONUS :) 22.09.2021, 16:56
Co ciekawe, impreza Roberta Mazurka okazała się być wydarzeniem ponad codziennymi podziałami politycznymi i na jednej sali bawili się reprezentanci władzy oraz działacze opozycji.
Kompromitacja na urodzinach u Mazurka

Obóz rządzący reprezentowali między innymi Tadeusz Cymański oraz Marek Suski, podczas gdy z opozycji pojawili się na sali m.in. były lider PO Borys Budka oraz szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

“Miałem prace związane z przygotowaniem konwencji. Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem” – stwierdził Borys Budka.

Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że tego dnia miał inne zadania.

“Poza tym jedna osoba nie może zajmować się wszystkim” – dodaje w rozmowie z “Faktem”.

Tadeusz Cymański stwierdził z kolei, że jest już zapoznany ze wszystkimi komentarzami w tej sprawie i właśnie dlatego nie chce wyjaśniać przyczyn swojej nieobecności w Sejmie.

“Nie było mnie w Sejmie, bo miałem inne obowiązki” – tak z kolei stwierdził Marek Suski.....masz ciulu , poczytaj jak ciebie robią w ch/ja twoi idole ...to było w dniu kiedy szef NIK składał raport Sekmowi o pisowskich przekrętach!!!MIŁEJLEKTURY !!!
!!!!!
!!!!! 21.09.2021, 14:45
...jeżeli jesteś głuchy i ślepy - nie zauważysz słonia w swoim WC !!! PEWNIE NIE MASZ DZIECI, DLATEGO WYPISUJESZ ZBRODNICZE PIERDOŁY...
Tczewiak
Tczewiak 19.09.2021, 09:45
uposledzony sekciarz tuska

Pozostałe