Harcerska „Akcja Maska”. Błyskawicznie rozdali 2 tysiące maseczek!

  • 09.04.2021, 10:17
  • Wawrzyniec Mocny
 Harcerska „Akcja Maska”. Błyskawicznie rozdali 2 tysiące maseczek! Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

W dniach 2-3 kwietnia młodzież z Hufca ZHP Tczew im. Władysława Sławomira Jurgo zorganizowała „Akcję Maska”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Właśnie w tych dniach na terenie całego miasta można było spotkać harcerzy rozdających maseczki. W piątek byli na Starym i Nowym Mieście (okolice galerii), a w sobotę na os. Bajkowe i targowisku Manhattan. Harcerze mówią, że chociaż w tak symboliczny sposób chcą się włączyć do walki z pandemią koronawirusa.

 

- Cała akcja przebiegła pomyślnie. Łącznie rozdaliśmy dwa tysiące maseczek w zatrważająco szybkim tempie – mówi Julia Kołakowska, tczewska harcerka. - Już pierwszego dnia po mniej więcej godzinie pierwszy tysiąc maseczek został rozdane. Pomimo kilku nieprzychylnych reakcji to głównie mieszkańcy zareagowali pozytywnie, z czego bardzo się cieszymy. Dziękujemy bardzo wszystkim za przybycie!

 

I tak harcerze z kursu przewodnikowskiego zakończyli swoją służbę, z uśmiechami i pustymi koszykami, czego dowody widać na naszych zdjęciach!

 

(tomm)/Fot. ZHP Hufiec Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe