Włodzimierz Mroczkowski, szef zarządzania kryzysowego w tczewskim starostwie z wynikiem negatywnym

  • 03.04.2020, 17:09
  • Wawrzyniec Mocny
Włodzimierz Mroczkowski, szef zarządzania kryzysowego w tczewskim starostwie z wynikiem negatywnym tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

31 marca poinformowaliśmy, że marszałek Mieczysław Struk w związku z zachorowaniem na COVID – 19 został poddany kwarantannie. Zanim wykryto u niego niebezpieczną chorobę odbył spotkania ze starostami lub delegowanymi urzędnikami. Był wśród nich Włodzimierz Mroczkowski, pracownik Starostwa Powiatowego w Tczewie. Test na obecność u niego koronawirusa okazał się negatywny.

Do 2 kwietnia Włodzimierz Mroczkowski, naczelnik Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Tczewie, miał przebywać w izolacji. 3 kwietnia rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie poinformował nas, że jego test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny.

 

Wspomniane we wstępie spotkanie miało miejsce 19 marca. Starosty tczewskiego Mirosława Augustyna nie było na tym posiedzeniu. Obecnie wiadomo, że jak podają media ogólnopolskie i regionalne, był na nim m.in. starosta malborski Mirosław Czapla i starosta pucki Jarosław Białk, który w mediach społecznościowych przyznał, że zaraził się koronawirusem. Kwarantannie musiał się poddać także starosta bytowski Leszek Waszkiewicz oraz starosta starogardzki Kazimerz Chyła.

 

Łącznie kwarantanną poddano 15 osób spoza Urzędu Marszałkowskiego WP w Gdańsku.

 

Dodajmy, że choroba marszałka nie pozostała bez wpływu na urzędników Urzędu Marszałkowskiego. 47 osób poddano kwarantannie.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe