Dzięki akcji zęby wyleczy 200 uczniów! Feryjna akcja leczenia dentystycznego dzieci i młodzieży

  • 22.01.2020, 09:50
  • redakcja
Dzięki akcji zęby wyleczy 200 uczniów! Feryjna akcja leczenia dentystycznego dzieci i młodzieży Materiały organizatorów

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Od początku ferii już ponad kilkadziesiąt dzieci i młodzieży z gminy Tczew skorzystało z akcji zorganizowanej przez radnego Rady Gminy Wiejskiej Tczew Krystiana Taflińskiego i mogło liczyć na bezpłatne, a także profesjonalne wyleczenie wszystkich zębów oraz konsultacje i przegląd jamy ustnej.

Podczas zabiegu, który jest przyjazny zwłaszcza dzieciom, każdy z rodziców mógł na specjalnych monitorach zobaczyć jak stomatolodzy zajmują się zębami ich pociech. Leczenie w ramach akcji wykonuje Klinika Stomatologiczna MMG w Pruszczu Gdańskim w ramach programu we współpracy przychodni z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zabiegi przeprowadza trzech stomatologów.  

Akcja jest istotna nie tylko z uwagi na konieczność walki z próchnicą i innymi chorobami stomatologicznymi. Niemniej ważna jest profilaktyka oraz bezbolesne i precyzyjne leczenie stomatologiczne przy użyciu nowoczesnego mikroskopu, z zastosowaniem najwyższej jakości światłoutwardzalnych kompozytów i wysokiej jakości plomb.

Organizatorzy akcji wraz ze stomatologami do końca ferii chcą, by z programu skorzystało ok. 200 osób w wieku od dziecięcego do 18 roku życia.

 

(tomm)/Fot. Materiały organizatorów

html_redakcja

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe