Dlaczego warto ćwiczyć w kamizelce obciążeniowej?

  • 17.01.2020, 08:32
  • thornfit.pl
Dlaczego warto ćwiczyć w kamizelce obciążeniowej?

Podziel się:

Kamizelki obciążeniowe cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem. Co stoi za ich popularnością? Sprawdź teraz!

Specjalna kamizelka obciążeniowa to rodzaj kamizelki, która ma na celu dodatkowe obciążenie ciała człowieka. Ma ona na celu stworzenie większego obciążenia podczas uprawiania sportów, a tym samym niesie ona ze sobą także szereg pozytywnych efektów. Najczęściej kamizelka obciążeniowa wybierana jest do ćwiczeń typu crossfit, ale warto zaznaczyć, że może ona również sprawdzić się podczas innych dyscyplin, na przykład podczas jazdy na rowerze, do fitnessu czy w trakcie biegania.

Najważniejsze zalety kamizelek obciążeniowych:

  • zapewnia większe obciążenie dla ciała podczas treningów

  • pomaga we wzmocnieniu kluczowych partii mięśniowych

  • przyspiesza spalanie kalorii – zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej

  • może być stosowana podczas różnych sportów

  • wybrane modele posiadają regulację wagi – wtedy kamizelka obciążeniowa może być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika

Kamizelka obciążeniowa – co wybrać i gdzie ją kupić?

Jeśli także zainteresowała Cię kamizelka obciążeniowa, w takim przypadku akcesoria tego typu dostępne są obecnie w wielu wariantach do wyboru. Co kupić? Przede wszystkim kamizelka obciążeniowa powinna być indywidualnie dopasowana do jej użytkownika, a także do typu sportu, który zamierza on uprawiać. Kamizelki pod względem ich konstrukcji można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na modele krótkie, które posiadają obciążenie w okolicy rąk oraz na plecach, a także na te długie, które przysłaniają cały tors i plecy – wtedy pozwalają one na uzyskanie większego obciążenia. Największym powodzeniem wśród kupujących cieszy się kamizelka obciążeniowa 10 kg. Tego typu modele posiadają najczęściej specjalne kieszonki, w których umieszcza się obciążniki. Można zatem wybrać odpowiednie obciążenie, dobierając odpowiednią liczbę obciążników. Zwróćmy także uwagę na sposób regulacji kamizelki – im więcej punktów, tym łatwiej będzie można dostosować ją do swoje sylwetki. Gdzie można kupić kamizelkę obciążającą? Tego typu akcesoria dostępne są głównie w sklepach sportowych. Zamówimy je również przez internet.

thornfit.pl

Pozostałe