Dyrektor Grabowska przestaje być dyrektorem CKiS. Nowym będzie znany mieszkańcom pisarz i menadżer kultury

  • 31.12.2019, 11:44
  • Wawrzyniec Mocny
Dyrektor Grabowska przestaje być dyrektorem CKiS. Nowym będzie znany mieszkańcom pisarz i menadżer kultury W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. 30 grudnia rozstrzygnięto konkurs na nowego dyrektora Centrum Kultury i Sztuki. Do konkursu przystąpiła obecna dyrektor Joanna Grabowska, która poinformowała na swoim profilu Facebookowym o tym, że z końcem stycznia 2020 r., przestaje być szefem CKiS. Nowym dyrektorem będzie Tomasz Hildebrandt – znany mieszkańcom Tczewa pisarz powieści takich jak: „Wyjechać i nie wrócić” czy kryminału „Góry umarłych” oraz menadżer kultury.

Tomasz Hildebrandt jest też wieloletnim członkiem Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddziału Kociewskiego w Tczewie, w którym aktywnie włączał się w różne aktywności na polu edukacji i kultury regionu.

Do konkursu przystąpiło łącznie pięć osób. 30 grudnia odbywało się przesłuchanie dodatkowe kandydatów. Kadencja nowego dyrektora przewidziana jest na 3 lata.

 

„Kochani...pytacie co z konkursem...nie udało się. Moja dyrektorska przygoda w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki 31 stycznia 2020 roku dobiegnie końca. Dziękuję za wszystko...za Waszą obecność, dobre słowo, uwagi i sugestie, za to że wspólnie tworzyliśmy przyjazny i wyjątkowy klimat tego miejsca 🤗 Oddałam serce tej pracy, która była moją pasją i dawała mi wiele radości, między innymi dzięki WAM. Teraz chyba nadszedł czas na nowe wyzwanie. Trzymajcie kciuki i do zobaczeni” - powiadomiła Joanna Grabowska na Facebooku

 

Jak podają Wrota Tczewa Tomasz Hildebrandt to:

„tczewianin, z wykształcenia prawnik, absolwent uniwersytetów Gdańskiego Warszawskiego oraz University of Glasgow. Związany ze środowiskiem gdańskim menadżer kultury z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji i produkcji wydarzeń kulturalnych, w szczególności festiwali, koncertów i widowisk. Animator środowisk twórczych. Kierownik klubu Plama Gdański Archipelag Kultury i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, wcześniej pracował m.in. w Europejskim Centrum Solidarności. Kierownik projektu Strefy Kibica EUFA EURO 2012, członek zespołów produkcyjnych takich wydarzeń jak: Rock in Wrocław, Seven Festival Music & More, Festiwal Solidarności, Gdańsk Dźwiga Muzę czy All About Freedom Festival. Współorganizował występy Ennio Morricone, Kylie Minogue, Scorpions, Lou Reeda, Philipa Glassa, Queen, Noela Gallaghera, Pitbulla i wielu innych artystów polskich i zagranicznych.

Miłośnik teatru niezależnego, kina autorskiego, jazzu i literatury. Pisarz, autor sześciu powieści, laureat głównej nagrodę w dziedzinie prozy Targów Książki Costerina 2011 za debiutancką książkę pt. „Wyjechać, nie wrócić”, finalista nagrody Złotego Pocisku w kategorii najlepszej polskiej powieści kryminalnej za „Góry umarłych”.

 

https://www.tczewska.pl/wiadomosci/2461,tomasz-hildebrandt-wyjechac-i-nie-wrocic

https://www.tczewska.pl/imprezy/3209,tomasz-hildebrandt-wymiary-mroku-spotkanie-autorsk

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alexis
Alexis 03.01.2020, 09:25
Padłem, w najnowszym numerze Gazety Tczewskiej w przeglądzie najważniejszych tematów roku 2019 nie ma NIC o Moście Tczewskim... Paranoja...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.01.2020, 17:04
To wielki plus tego przeglądu. Jeszcze jeden artykuł o moście i padne...
Franek
Franek 03.01.2020, 07:35
Za efekciarstwo uważasz fakt, że do wydarzeń angażowal gwiazdy? To świadczy o jego sprawności. Fakt, że jako etatowy menadżer kultury się jeszcze nie sprawdził, ale ma predyspozycje. Dopóki nie poznamy jego pomysłu na kulturę to nie dowiemy się czy będzie lepszy od j. Grabowskiej.
plam(K)a
plam(K)a 02.01.2020, 01:02
Znam pracę Pana Hildebrandta i nie uważam, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko. Większość elementów jego CV to epizody i wfekciarstwo, aniżeli wytężona praca. Pisarz z niego też marny (na spotkaniach autorskich w tczewskiej bibliotece było tak mało ludzi, że organizatorzy wstawili stoły, aby nie było czuć tej absencji mieszkańców). A do tego nie potrafi się przyznać, że nie pochodzi z Tczewa, a z Rzeżęcina.
TEAM
TEAM 16.01.2020, 15:21
Mam podobne odczucie. Facet nie podoła w tej instytucji bez pomocy, pomysłów i doświadczenia pracowników. Jak się przyznał sam był zaskoczony, ze go wybrali ha ha ha.

Pozostałe