Stop próchnicy u dzieci

  • 15.10.2019, 07:37
  • opr. UM w Tczewie
Stop próchnicy u dzieci

Podziel się:

Oceń:

Prawie 650 tczewskich 7-latków zostało objętych tegorocznym programem profilaktyki próchnicy zębów.

Program, finansowany przez samorząd Tczewa, skierowany jest do dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Tczew, urodzonych w 2012 r.. U 7-latków jest przeprowadzany przegląd jamy ustnej wraz z zabiegiem lakowania zębów. Lakowanie dotyczy pierwszych zębów trzonowych stałych (szóstych) u dzieci, u których zabieg ten nie został wykonany w ramach refundacji NFZ przed ukończeniem 7. roku życia oraz w przypadkach utraty częściowej lub całkowitej laku szczelinowego (zabieg lakowania dotyczy maksymalnie 2 zębów u dziecka).

Dodatkowo w trakcie wizyty odbywa się edukacja zdrowotna dla dzieci oraz rodziców/opiekunów prawnych. Szczególna uwaga zwracana jest na techniki szczotkowania zębów, odpowiednie żywienie dzieci, nawyki higieniczne i konieczność okresowych wizyt kontrolnych u stomatologa.

Zadanie realizuje, wyłoniona w drodze konkursu, firma DENTU Stomatologia. Gabinet mieści się przy ul. Jedności Narodu 27A.

Rodzice wraz z dzieckiem mogą umawiać się na wizytę - nr. tel. 500 777 058. Szczegółowe informacje znajdują się także na stronie internetowej: http://www.dentu.pl/program

 

opr. UM w Tczewie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe