UWAGA! Popularny lek na problemy z tarczycą zmienia opakowanie i skład

  • 26.08.2019, 14:09
  • Marika Wohlert
UWAGA! Popularny lek na problemy z tarczycą zmienia opakowanie i skład opr. MW Uwaga na opakowanie. Te od 2 września br. będzie nieco inne.

Podziel się:

Oceń:

POWIAT. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w imieniu producenta - firmy Merck, informuje o zmianie szaty graficznej i składu Euthyrox®N. Hormon ten stosowany jest u pacjentów z problemami tarczycowymi.

 

Bez laktozy i w innym opakowaniu

W piątek 16 sierpnia br. URPLWMiPB poinformował o zmianie składu tabletki oraz opakowań. I tak od 2 września br. produkt Euthyrox®N będzie dostępny w tabletkach o zmienionym składzie w zakresie substancji pomocniczych. Zmiana substancji pomocniczych zapewnia jeszcze lepszą trwałość substancji czynnej przez cały okres ważności produktu leczniczego. Produkt nie zawiera laktozy, substancji pomocniczej o znanym działaniu u pacjentów z nietolerancją laktozy. Sposób przyjmowania produktu Euthyrox®N i monitorowania pozostaje bez zmian. Zaleca się ścisłe monitorowanie pacjentów, którzy zmieniają produkt Euthyrox®N na tabletki o nowym składzie, ponieważ zmiana może wywołać zaburzenia czynności tarczycy ze względu na wąski indeks terapeutyczny lewotyroksyny. Monitorowanie obejmuje ocenę kliniczną i laboratoryjną w celu upewnienia się, że indywidualna dawka jest odpowiednia dla pacjenta. Należy zwrócić szczególną uwagę na najbardziej narażone grupy (np. pacjenci z rakiem tarczycy lub chorobami układu krążenia, kobiety w ciąży, dzieci i osoby w podeszłym wieku).

Ponadto w wielu przypadkach pacjentom przepisywano Euthyrox®N bez badań na tolerancję laktozy, a ta często towarzyszy im właśnie przy tego rodzaju schorzeniach. 

Marika Wohlert

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe