Depilacja laserowa - co warto wiedzieć?

  • 22.05.2019, 11:30
  • artykuł sponsorowany
Depilacja laserowa - co warto wiedzieć?

Podziel się:

Depilacja laserowa po zabiegach odmładzania i modelowania sylwetki jest jednym z często wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Pomimo wciąż rosnącej popularności tego rodzaju depilacji, wśród wielu osób pojawia się sporo pytań co do tej metody.

Depilacja laserowa jak każda inna metoda usuwania owłosienia budzi wątpliwości przede wszystkim w kwestii trwałości oraz bólu w trakcie usuwania owłosienia. Odpowiadając na zadane pytania warto w pierwszej kolejności wyjaśnić co to jest depilacja laserowa. A zatem jest to metoda usuwania niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniami.
 

Czy depilacja laserowa to zabieg bolesny?


Obawą pojawiającą przed wykonaniem laserowego usuwania owłosienia jest ból, który pojawia się podczas,,wypalania” włosów przez to urządzenie. Rzeczywiście, jeszcze kilka lat temu depilacja ta nie należała do najmilszych zabiegów. Obserwowany w ostatnich latach intensywny rozwój medycyny estetycznej pozwolił na stworzenie i wprowadzenie na rynek medyczny urządzeń, które redukują ból do minimum. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu w laserze szafirowej płytki, która chłodzi skórę do 15 stopni Celsjusza. Na skutek takiego działania odczuwany przez pacjenta ból jest znikomy i są to wyłącznie drobne ukłucia w głębi skóry.
 

Czy depilacja laserowa tylko dla jasnej skóry i ciemnego owłosienia?


Wraz z pojawieniem się na rynku medycznym nowoczesnych urządzeń przekonanie ze wykonanie depilacji laserowej jest możliwe tylko i wyłącznie na jasnej skórze i ciemnym owłosieniu jest błędne. Kiedyś tak, ale dziś depilacja możne być wykonywana u osób bez względu na kolor karnacji i owłosienia. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w laserach. Wyposażenie tego urządzenia w specjalny czytnik poziomu melaniny, pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do kolorytu skóry oraz owłosienia.
 

Usuwanie zbędnego owłosienia laserem - czy jest trwałe?


Zdecydowanie tak, w obecnych czasach depilacja laserowa jest sposobem na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu nowoczesnymi laserami, możemy być pewni, że usunięte zostaną cebulki włosów odpowiadające za ich ponowny wzrost. Otóż termiczna destrukcja jest rozwiązaniem na trwałe pozbycie się owłosienia. Warto jednocześnie pamiętać, że uzyskanie takiego efektu jest możliwe tylko i wyłącznie po wykonaniu odpowiedniej serii sesji w profesjonalnym gabinecie takim jak vectusgdansk.pll. Czas trwania tego procesu może być różny u każdego pacjenta, bowiem jest zależny od wieku, płci, gospodarki hormonalnej oraz miejsca wykonywania zabiegu.

artykuł sponsorowany

Pozostałe