środa, 4 lutego 2026 01:28
Reklama
Reklama

Znalazła portfel przy bankomacie i zabrała gotówkę. 60-latka odpowie za kradzież

43-letni mieszkaniec Tczewa zgłosił policji, że zostawił portfel z gotówką przy bankomacie w jednym z dyskontów. Kiedy po chwili wrócił na miejsce, portfel nadal tam był — ale pieniędzy już w nim nie było.
  • Źródło: KPP Tczew
Znalazła portfel przy bankomacie i zabrała gotówkę. 60-latka odpowie za kradzież

Autor: KPP Tczew

Źródło: KPP Tczew

Mężczyzna zgłosił sprawę w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu zabezpieczyli nagrania z monitoringu sklepu. Analiza zapisu szybko wyjaśniła, co wydarzyło się przy bankomacie.


Na nagraniu widać, jak jedna z klientek podchodzi do pozostawionego portfela, zagląda do środka, wyciąga z niego 2300 złotych, chowa pieniądze do torebki, a sam portfel odkłada z powrotem na miejsce.


Policjanci ustalili tożsamość kobiety. Okazała się nią 60-letnia mieszkanka regionu. Została zatrzymana i przewieziona do jednostki policji, gdzie przedstawiono jej zarzut kradzieży. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Znalezione” nie znaczy „niczyje”

Policjanci przypominają, że przywłaszczenie cudzej rzeczy — nawet znalezionej — jest przestępstwem. Jeśli znajdziemy portfel, telefon czy gotówkę, należy spróbować oddać je właścicielowi lub przekazać do najbliższej jednostki policji. Uczciwa reakcja może uchronić przed poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama