Sprawdź nowych proboszczów

  • 06.08.2014, 09:33
  • (JAC)
Sprawdź nowych proboszczów

Podziel się:

Oceń:

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna dokonał zmian personalnych, które wchodzą w życie z dniem 20 sierpnia br., chyba że w dekrecie postanowiono inaczej. M.in. mianował 16 nowych proboszczów.

W diecezji pelplińskiej jest 290 parafii i tyluż proboszczów. Natomiast księży diecezjalnych jest ok. 590. Przytaczamy tylko niektóre zmiany:     


Księża proboszczowie:

Ks. Stefan Adrich zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie i mianowany proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy oraz kustoszem Sanktuarium NMP Królowej Krajny w Byszewie. Ks. Arkadiusz Kujawa zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wielkim Mędromierzu. Ks. Piotr Malinowski zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Brzeźnie Lęborskim i mianowany proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie. Ks. Waldemar Opłatkowski zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem i mianowany proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opaleniu. Ks. Krzysztof Roszak zostaje odwołany z funkcji pomocy duszpasterskiej w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kramarzynach.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Tczewskiej.

(JAC)

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Katolik
Katolik 07.07.2020, 12:53
Celem życia zbawienie duszy! Niebo czy piekło? Nie każdy który mówi mi Panie , Panie! wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę Ojca mojego, który jest w niebie. Mt 7:21
http://tradycja2012.blogspot.c…
;
; 11.04.2015, 09:44
ksiądz Stefan Adrich jest w województwie Kujawsko - Pomorskim i jest koło Koronowa
02.03.2015, 19:18
szkoda ks. Stefana ze odszedl z parafii z Tczewa.
;
; 18.01.2015, 15:17
Ja uważam że ksiądz Stefan Adrich jest i będzie bardzo fajnym księdzem , ten ksiądz zaczął mi się podobać , ten ksiądz jest w mojej parafii .
asia
asia 18.10.2014, 21:59
jak wyzej tam w tym pelplinie.ksiadz czy biskup tez czlowiek wiec to sie dotyczy tego wielkiego co zdjal ks malinowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!samemu trzeba bylo przenies swoj stolek i ruszyc swoja ciepa posadke w inne miejsce.
POBOZNA
POBOZNA 07.08.2014, 23:52
Czas na STEFANA ,wiele parafian jest z tego zadowolonych. beszczelny , bez oglady jak bedzie takim proboszczem jak wikarym to bedzie zmienial miejsca pracy.Nawet tytul naukowy dr nie pomoze;Trzeba byc czlowiekiem i kaplanem nie cynikiem.
iza
iza 02.12.2014, 12:30
Nie wiem dlaczego oczerniasz Księdza Stefana. Uważam że to nie w porządku. Według mnie był bardzo oddanym Księdzem, a teraz jest na pewno wspaniałym proboszczem. Byłam wiele razy na pielgrzymkach, które organizował i zawsze wszyscy byli pod wielkim wrażeniem jego organizacji i zapału. Nie uważam żeby był cynikiem, nie zauważyłam nigdy tego. Zawsze był sympatyczny i otwarty na ludzi.
Nun
Nun 06.08.2014, 12:25
A co z proboszczem z Wielkich Walichnów? Dalej może urządzać imprezy na plebanii i mieszkać z katechetką?

Pozostałe