29-letni podpalacza zatrzymany! Użył łatwopalnej cieczy...

  • 03.08.2022, 16:27
  • redakcja
29-letni podpalacza zatrzymany! Użył łatwopalnej cieczy... KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

1 sierpnia br. kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o podpalenie ogrodzenie oraz bramy wjazdowej. Straty oszacowano na ponad 850 zł. Ponadto, okazało się, że 29-latek dodatkowo jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

22 czerwca br. w godzinach popołudniowych doszło do podpalenia ogrodzenia wraz z bramą wjazdową w jednej z tczewskich Wspólnot Mieszkaniowych. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 850 zł. Pracujący nad sprawą kryminalni z tutejszej komendy, 1 sierpnia br. zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali, że może mieć z tym związek. Mundurowi ustalili, że zatrzymany poprzez rozlanie łatwopalnej cieczy, a następnie podpalenie jej dokonał uszkodzenia elementów płotu. Ponadto, okazało się, że wobec zatrzymanego mężczyzny, sąd wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia go do aresztu śledczego celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Następnego dnia funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut uszkodzenia mienia, po czym trafił do aresztu śledczego.

Za uszkodzenie mienia Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe