Uczniowie otrzymali dziś świadectwa i powitali wakacje! Jaki był to rok?

  • 24.06.2022, 14:40
  • redakcja
Uczniowie otrzymali dziś świadectwa i powitali wakacje! Jaki był to rok? W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Odwiedziliśmy uczniów tczewskich podstawówek w dniu ich drugiego wielkiego święta, zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, a jest nim... dzisiejsze zakończenie rocznej nauki w szkolnych ławkach i powitanie wakacji!

Uczniowie ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami integracyjnymi żegnali szkołę w klasach z uwagi na obostrzenia covidowe. Trudno się zresztą temu dziwić placówka ta była jedną z tych, której koronawirus dał się we znaki i trochę namieszał. Z kolei w SP nr 11 uczniowie mieli tradycyjną akademię, a wcześniej świętowali 50 lecie istnienia podstawówki.

 

Samanta, Nikola i Zuzia z IV b SSP nr 2 bardzo ucieszyły się, że w końcu na dwa miesiące mogą opuścić mury szkoły. Chociaż fajnie spotykać się z kolegami i koleżankami oraz nauczycielami, ważny jest też oczywiście odpoczynek. A pogoda na dworze zachęca i woła w góry czy nad morze!

 

- Było bardzo fajnie a nawet świetnie! Fajna klasa. Trochę było śmiesznie! - mówią chórem.

- Najlepsza była historia, W-F i przyroda! - mówią Samanta i Nikola. - Mieliśmy wycieczki na zamek.

Dzieci oczywiście chciałyby, żeby po wakacjach było... jeszcze więcej wycieczek.

- Ja nie będę gdzieś daleko wyjeżdżała. Pewnie będzie jakiś spontan – mówi jedna z dziewczynek.

Dodając, że pojedzie do rodziny, która mieszka w lesie, gdzie jest ciekawie.

 

- Fajna klasa mi się trafiła – przyznała Hanna Mikiciuk – Dunajska, wychowawczyni IV b. - Jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, źe do VIII klasy będzie tak samo! Przed pana wejściem była pani Kasia, która prowadzi wolontariat w naszej klasie. U nas jest najwięcej wolontariuszy w całej szkole – 9 na 18 uczniów. Uczniowie bardzo się starają. Nie są tylko z nazwy, ale bardzo się angażują w mnóstwo spraw. Organizują akcje np. na rzecz tczewskiego hospicjum czy Domu Dziecka, przygotowują paczki na święta. Niektórzy są wolontariuszami od III klasy.

 

Po drodze do Szkoły Podstawowej nr 11 widać było wielu rodziców z dziećmi, które niosły ze sobą świadectwa szkolne. Zresztą dziś (24 czerwca) każde polskie miasto jest pełne biegających z „cenzurkami” zadowolonych dzieci. Łukasz i Przemek Citkowscy, Fabian Najda oraz Mariusz Kiedrowicz, śmiejąc się pokazali nam swoje świadectwa. Także mamy bardzo zadowolone odprowadzały swoich chłopców, którzy na szyjach mieli zawieszone medale.

 

Jak podaje Urząd Miejski w Tczewie w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejska Tczew wakacje rozpocznie 5 221 uczniów klas I - VIII i 279 uczniów Klas „0”.

Od nauki odpoczną także uczniowie szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Tczewie.

- Wakacje w powiecie tczewskim rozpocznie z kolei 2996 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Tczewie – podaje Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie. Odpocznie również 406 uczniów naszych szkół specjalnych. Dodatkowo, rok szkolny zakończy 1489 uczniów szkół prywatnych (w tym policealnych szkół dla dorosłych) dla których organem prowadzącym nie jest Starostwo.

 

- W naszej szkole mamy 811 uczniów, 809 otrzymało promocję. 3 uczniów ma w sierpniu egzaminy poprawkowe. Nasi uczniowie uzyskali za to wysoką średnią 4,4 – podsumował Piotr Kaczmarek, dyrektor szkoły. - Czekamy z niecierpliwością na 1 lipca, kiedy otrzymamy wyniki „egzaminu ósmoklasisty”. Mogę powiedziec, że nasi nauczyciele stanęli na wysokości zadania mimo obostrzeń covidoweych i pracy zdalnej. Także starsi nauczyciele szybko opanowali intenetowe platformy edukacyjne (google) z class roomami. Nie da się jednak ukryc, że przewaga lekcji stacjonarnych jest bezsporna. Każda rzecz ma jednak swoje plusy i minusy. Część uczniów się odnalazła (mamy mnóstwo introwertyków w naszym społeczeństwie), a inni mieli z tym większy bądź mniejszy problem. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, bo w dużym stopniu szkoła przeniosła się do domów.

 

Dyrektor dodał, że pewne trudności pojawiły się po wprowadzeniu systemu ośmiu klas, bo zrobiło się trochę ciasno. Jednak z tego typu problemami mierzą się obecnie niemal wszystkie szkoły podstawowe na skutek przyjmowania starszych roczników.

 

Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny

 

html_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe