Oczyszczalnia, kanalizacja i drogi. Inwestycje z Polskiego Ładu w Gminie Gniew

  • 19.06.2022, 11:04
  • Wawrzyniec Mocny
Oczyszczalnia, kanalizacja i drogi. Inwestycje z Polskiego Ładu w Gminie… W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

W ramach Polskiego Ładu gmina Gniew zyska 4,5 mln zł na modernizację dróg. Drogi lokalne w tej gminie są w wielu miejscach w fatalnym stanie, dzięki dotacji możliwe będą remonty nie tylko cząstkowe.

- 4,7 mln zł pozyskaliśmy na budowę kanalizacji dla miejscowości Paiseczno, w którym znajduje się Sanktuarium Matki boskiej Paiseckiej, gdzie przybywa wielu wiernych z okolic, a nawet spoza powiatu – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewa. - Jesteśmy bardzo dumni z przyznania nam tak dużej dotacji, bo o przyznane nam środki nasi mieszkańcy walczyli przynajmniej od 10 lat. W 2016 r. został przygotowany projekt, a dzięki wsparciu pomysły mieszkańców będą mogły być realizowane. W planach mamy także budowę kanalizacji w Opaleniu oraz oczyszczalni ścieków dla całej części południowej naszej gminy. Dzięki dotacji powstanie dokumentacja projektowa na 1 etap budowy oczyszczalni, o której wspomniałem.

Jak w każdej gminie czy powiecie kluczowe są jednak inwestycje drogowe niezbędne dla prawidłowego transportu i rozwoju. Z dofinansowania z Polskiego Ładu największe szanse na remonty będą miały dwie drogi w sołectwie Pieniążkowo, droga w Strowite i Rakowcu, a także m. Kuchnia oraz trzy ulice w Gniewie. Jak zdradził burmistrz na pewno zostanie wyremontowana jedna z ulic na os. Witosa i nowa nawierzchnia na ul. Czyżewskiego oraz ul. Stromej.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe