Ekstraliga kobiet dla Pogoni Tczew pod wygranej ze Skrą Częstochowa

• Wawrzyniec Mocny
Ekstraliga kobiet dla Pogoni Tczew pod wygranej ze Skrą Częstochowa Pogoń Tczew

Podziel się:

Oceń:

W ostatnią niedzielę, 29 maja w Częstochowie odbył się mecz, który miał zdecydować o tym, czy piłkarki nożne Pogoni Tczew będą rywalizować na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Zwycięstwo dawało nam niemal pewny awans, więc istotnym było, by postawić kropkę nad "i".

Mecz rozpoczął się dla podopiecznych Mateusza Sroki bardzo dobrze, atakowały przeciwniczki wysoko i to przyniosło rezultaty już w piątej minucie, gdy po raz 37. w tym sezonie strzeliła bramkę Magdalena Sobal. Na kolejne jej trafienie nie trzeba było długo czekać, bo w 12 minucie uderzając głową zdobyła drugą bramkę, powiększyła prowadzenie i ustaliła swój wynik strzelecki na ten sezon z trzydziestoma-ośmioma trafieniami.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi całej drużyny mecz był pod kontrolą Tczewianek zarówno pod względem gry jak i wyniku, co udowodniły parę minut później, kiedy to trzecią bramkę dla Pogoni zdobyła Katarzyna Nowak. Ataki drużyny z naszego miasta nie traciły na intensywności, podczas kolejnej z akcji w 38. minucie, piłka znalazła się w powietrzu po wybiciu obrończyń, pierwsza przy niej znalazła się zdobywczyni trzeciej bramki i idealnie ułożoną stopą, z woleja posłała piłkę w długi róg bramki nie dając bramkarce Skry żadnych szans.

Gospodynie niedzielnego meczu często dochodziły do głosu i próbowały kreować sytuacje, natomiast rzadko kończyły się one strzałem na bramkę bronioną przez Natalię Niemaszyk. Groźnie zrobiło się w końcówce pierwszej części gry, bowiem najpierw jedna z zawodniczek z Częstochowy trafiła piłką w słupek a w 41. minucie, Justyna Matusiak ustaliła wynik pierwszej części gry na 4-1.

Druga połowa, w dużej mierze stała pod znakiem odpowiedzialnej pracy w obronie i spokojnego kreowania akcji. Na początku drugiej części gry również drużyna Skry intensywnie pracowała na to, by jeszcze odmienić losy tego meczu. Z linii bramkowej piłkę wybijała Łucja Tabor, natomiast nasza dobra gra z minuty na minutę pozbawiała gospodynie nadziei na korzystny rezultat.

Swoją dominację Pogonianki potwierdziły jeszcze w końcówce meczu, za sprawą bramek Łucji Tabor oraz Sary Podsiadło, które zamknęły wynik spotkania. Okazałym wynikiem zawodniczki pożegnały się z pierwszoligowymi rozgrywkami i jednocześnie przywitały się z dużą klasą z Ekstraligą kobiet.

A już za 10 dni 13 czerwca br. zameldują się w Pruszkowie na zgrupowaniu kadry narodowej U-19.