Pożar wysypiska ZUOS. 24 strażaków walczyło z zagrożeniem...

  • 01.06.2022, 12:07
  • redakcja
Pożar wysypiska ZUOS. 24 strażaków walczyło z zagrożeniem... pixabay

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj, 31 maja o godz. 12.50 miał miejsce pożar składowiska śmieci na tzw. otwartej kwaterze. w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych na os. Bajkowe w Tczewie. Do pożaru zadysponowano znaczne siły straży pożarnej.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Tczewie na szczęście pożar był stosunkowo niewielki powierzchniowo, a dzięki szybkiemu zaalarmowaniu strażaków udało się go dość szybko opanować.

- Strażacy ugasili ogień przysypując go ziemią. Prawdopodobnie pożar powstał przez niedopałek albo zapłon od rozgrzanej maszyny – relacjonuje dyżurny KP PSP w Tczewie. - W sumie akcja trwała ok. godziny. Strażacy po ugaszeniu ognia sprawdzili kamerą termowizyjną potencjalne zarzewia ognia.

Chociaż tym razem zagrożenie nie było wielkie, to jednak zapobiegawczo, bo nigdy nie wiadomo czy w takim miejscu niespodziewanie pożar się nie rozwinie, komenda wysłała do akcji 5 zastępów z 24 strażakami.

Był to kolejny już pożar składowiska w ostatnich latach.

(tomm)

html_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 02.06.2022, 09:46
Straży nie ugasili pożaru. Operator kompaktora ugasił pożar przed przybyciem strażaków

Pozostałe