Dozór i areszt za wandalizm na mieniu szkoły

  • 24.05.2022, 09:46
  • redakcja
Dozór i areszt za wandalizm na mieniu szkoły KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który miał związek z uszkodzeniem dwóch pufów w jednej ze szkół. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymamy tczewianin, miał związek z uszkodzeniem sofy na terenie innej szkoły. Według ustaleń stróżów prawa powstały starty na kwotę ponad 1,5 tys. zł. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia.

17 maja br. ok. godz. 12-tej oficer dyżurny komendy w Tczewie otrzymał zgłoszenie o przestępstwie uszkodzenie mienia, do którego miało dojść na terenie jednej ze szkół. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że po godz. 9.30 na teren placówki wszedł mężczyzna, który miał uszkodzić 2 pufy i spowodował szkody w wysokości 550 zł.

Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem miał 42-letni mieszkaniec Tczewa. 19 maja br. policjanci z wydziału prewencji na ulicy Dworcowej zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa miał związek z uszkodzeniem sofy na terenie innej szkoły, gdzie spowodował szkody na kwotę tysiąca złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanemu 42-letniemu mężczyźnie zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz zakaz przebywania w szkołach.

Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i odbywał wyrok pozbawienia wolności. Dlatego za uszkodzenie mienia odpowie w warunkach recydywy, za co grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe