Fabryka Sztuk zaprasza na „Astronomiczną Noc Muzeów”. Układ geocentryczny w projekcji 3D i kolekcja meteorytów !!

  • 09.05.2022, 13:45
  • Wawrzyniec Mocny
Fabryka Sztuk zaprasza na „Astronomiczną Noc Muzeów”. Układ geocentryczny… Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

Podczas Europejskiej Nocy Muzeów sięgniemy gwiazd za sprawą wystawy „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”.

Na wystawie zostały przybliżone losy dwóch wybitnych uczonych. Urodzony w Tczewie kartograf, historyk, kanonik warmiński Aleksander Skultet przyjaźnił się i współpracował z wielkim polskim astronomem Mikołajem Kopernikiem, którego heliocentryczna teoria budowy świata wywróciła do góry nogami dotychczasowy ogląd porządku Wszechświata.

Wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Sporo miejsca zostało poświęcone astronomii, tak bliskiej Kopernikowi. Przy pomocy projekcji 3D zostały pokazane główne założenia układu geocentrycznego. Z kolei w celu prezentacji układu heliocentrycznego powstała makieta z ruchomymi planetami i projekcja multimedialna opowiadającą o Wszechświecie.

Oprócz wystawy goście Europejskiej Nocy Muzeów będą mogli zobaczyć kolekcję meteorytów, odwiedzić mobilne planetarium, poznać tajniki kuchni molekularnej i wziąć udział w spacerze historycznym śladem astronomów.

Tej nocy zakróluje też muzyka elektroniczna autorstwa Przemysława Rudzia, która stanowić będzie ponadto tło dla kosmicznego led show. Dla dzieci zostały przygotowane kosmiczne zabawy z animatorami oraz cykl warsztatów: plastycznych, naukowych i budowania z klocków. Organizatorzy zachęcają też do udziału w dwóch konkursach: na kosmiczną stylizację i fotograficzną relację z wydarzenia.

Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Kosmiczna.

Wstęp bezpłatny!

 

*Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa i Polskiej Agencji Kosmicznej.

 

Fabryka Sztuk

ul. 30 Stycznia 4,

ul. Podmurna 12, 15

Tczew

14.05.2022

godz. 19.00-00.00

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe