Policjanci z SOK-istami zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży kabli do semaforów kolejowych

  • 07.05.2022, 07:00
  • redakcja
Policjanci z SOK-istami zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK zatrzymali braci w wieku 44 i 40 lat, którzy odcięli i usiłowali ukraść kabel sterujący semaforami sieci kolejowej o wartości 3,6 tys. zł. Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli w zarzuty w sprawie uszkodzenia linii kolejowej, za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 44-latek był poszukiwany do odbycia 8 lat pozbawienia wolności za kradzieże.

3 maja br. po godzinie 22 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie od pracowników straży ochrony kolei o tym, że w Tczewie na torowisku może dojść do kradzieży elementów sieci elektroenergetycznej należącej do infrastruktury kolejowej.

Stróże prawa pojechali na wskazane miejsce, gdzie zauważyli osoby wycinające około 30 metrów kabla sterującego semaforami kolejowymi. Mężczyźni na widok mundurowych zaczęli uciekać, ale już po chwili zostali zatrzymani przez policjantów i funkcjonariuszy SOK. 40- i 44-letni mieszkańcy powiatu tczewskiego zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że starszy z mężczyzn jest dodatkowo poszukiwany do odbycia 8 lat pozbawienia wolności za kradzieże.

5 maja br. zatrzymani bracia zostali doprowadzeni przez stróżów prawa do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli oni zarzuty dotyczące uszkodzenia linii kolejowej. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 40-latka prokurator zastosował dozór policyjny, starszy z mężczyzn trafił do aresztu śledczego celem odbycia orzeczonej wobec niego kary 8 lat pozbawiania wolności. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

 

KPP Tczew

 

html_redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe