Skontrolują piratów drogowych. Policyjne działania „Prędkość”

  • 11.02.2022, 14:44
  • redakcja
Skontrolują piratów drogowych. Policyjne działania „Prędkość” Archiwum

Podziel się:

Oceń:

Od 11 do 13 lutego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą w wojewódzkie pomorskim działania kontrolno – prewencyjne „Prędkość”.

Celem tej kilkudniowej akcji jest przede wszystkim kontrola przestrzegania przez kierujących pojazdami obowiązujących ograniczeń prędkości. W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze oprócz kontroli prędkości pojazdów będą zwracać także uwagę na inne zachowania kierowców, które mogą być przyczyną zagrożeń w ruchu drogowym.

 

Pomiary prędkości będą prowadzone zarówno statycznie, jak i dynamicznie, z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Udział w akcji weźmie także pomorska grupa Speed. Działania mają charakter prewencyjny. Kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi, które to od nowego roku uległy znaczącemu zaostrzeniu. Policja apeluje o odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym, przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

 

Pomorska policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kierowcy zostaje zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Policjant nałoży również mandat karny, który w skrajnych przypadkach (przekroczenie prędkości o 71 km/h), może wynieść nawet 2,5 tys. zł.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe