Ferie z terytorialsami. Wielu młodych ludzi z Pomorza na szkoleniach zimowej przerwy

  • 10.02.2022, 10:28
  • Wawrzyniec Mocny
Ferie z terytorialsami. Wielu młodych ludzi z Pomorza na szkoleniach zimowej… WOT

Podziel się:

Oceń:

Już w ten weekend młodzież woj. pomorskiego ruszy w Polskę, by korzystać z uroków stoków narciarskich, możliwości górskiej wspinaczki i innych atrakcji jakimi kurorty kuszą chętnych podczas zimowych ferii. Jednak nie wszyscy zdecydowali się na standardowy wypoczynek. Cześć uczniów podjęła wyzwanie i lutową przerwę od nauki szkolnej spędzi nie na ośnieżonych szczytach a na wojskowym poligonie. Narty zastąpią im wojskowe buty a podróżnym plecakiem będzie żołnierski rynsztunek.

Tak właśnie wyglądają „Ferie z WOT”, czyli coroczny projekt Wojsk Obrony Terytorialnej, który skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich, którzy mogą spełnić swe marzenie o zostaniu żołnierzem bez uszczerbku w codziennych obowiązkach szkolnych. W tym roku szkolenie podstawowe prowadzone będzie w Słupsku, gdzie funkcjonuje podległy 7 PBOT, 73 batalion lekkiej piechoty. Poligonowe zmagania rozpoczną się 12 lutego, a więc w pierwszy dzień ferii zimowych.

Jednak ochotnicy, którzy pragnęli skorzystać z tej inicjatywy, pierwszy raz wojskowy mundur założyli już 11 grudnia ub. r., kiedy to zostali wcieleni w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.Szkolenie podstawowe, czyli tzw. „16” zakończy się 27 lutego uroczystą przysięgą wojskową na placu apelowym 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Jednak, aby wypowiedzieć słowa roty przysięgi, każdy żołnierz będzie musiał najpierw przejść „pętlę taktyczną”, która stanowi swoisty egzamin z umiejętności nabytych podczas szesnastu dni szkolenia. Dopiero jej pozytywne ukończenie stanowi przepustkę do złożenia żołnierskiego przyrzeczenia i zostania żołnierzem Wojska Polskiego.

Tegoroczne „Ferie z WOT” są pierwszym w 2022 roku szkoleniem terytorialsów. Nabór w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej trwa nieprzerwanie. Chętnych do wstąpienia w szeregi pomorskiej brygady WOT zachęcamy do zasięgnięcia niezbędnych informacji, które znajdują się na stronie internetowej

 

https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/.

 

Opr. (red.)/7 PBOT

Foto: DWOT

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe