Uratowano 23-latkę, która próbowała się otruć lekami

  • 25.01.2022, 10:35
  • redakcja
Uratowano 23-latkę, która próbowała się otruć lekami pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci dzięki szybkiej reakcji i właściwemu działaniu uratowali 23-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na własne życie, zażywając tabletki. Funkcjonariusze po odnalezieniu kobiety na terenie jednego z hosteli w Gdańsku wezwali strażaków i pogotowie ratunkowe, które udzieliło jej pomocy. Dzięki zainteresowaniu mundurowych życie i zdrowie mieszkanki powiatu tczewskiego nie jest już zagrożone.

20 stycznia br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o tym, że młoda kobieta próbuje odebrać sobie życie. Mundurowi ustalili, że chodzi o 23-letnia mieszkankę Tczewa, która na jednym z komunikatorów internetowych poinformowała, że targnęła się na własne życie, zażywając dużą ilość tabletek. Policjanci ustalili, że tczewianki nie ma w miejscu zamieszkania i nie wiadomo było, gdzie może się ona znajdować. Stróże prawa próbowali się również skontaktować z kobietą telefonicznie, lecz ta już nie odbierała telefonu.

 

Funkcjonariusze widzieli, że czas ucieka i muszą działać szybko. Tczewscy kryminalni ustalili, że 23-latka może znajdować się w jednym z hosteli na terenie Gdańska. W związku z tymi ustaleniami natychmiast przekazali tę informację do swoich kolegów z Komisariatu Policji II w Gdańsku. Wysłani do hostelu gdańscy funkcjonariusze potwierdzili te ustalenia, jednak drzwi od pokoju, w którym przebywała kobieta, były zamknięte od środka oraz nikt nie reagował na pukanie i okrzyki Policja. Mundurowi nie tracąc czasu, wezwali na miejsce strażaków oraz ratowników medycznych. Strażacy po wyważeniu drzwi weszli do środka i znaleźli leżącą na podłodze 23-letnią kobietę. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni zadecydowali o zabraniu kobiety do szpitala.

 

Policjanci apelują: Jeżeli widzisz, że ktoś z twoich znajomych jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak Wydział Interwencji Kryzysowej, tel. 58 530 44 49, kom. 508 350 484, e-mail: [email protected]

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe