NOŚMY MASECZKI - POLICJANCI APELUJĄ O STOSOWANIE SIĘ DO PRZEPISÓW SANITARNYCH

  • 20.01.2022, 11:32
  • Źródło: KPP Tczew
NOŚMY MASECZKI - POLICJANCI APELUJĄ O STOSOWANIE SIĘ DO PRZEPISÓW SANITARNYCH Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci nieprzerwanie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. W działaniach wspierają mundurowych także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie, z którymi wspólnie kontrolują placówki handlowe. Tylko w zeszłym tygodniu policjanci ujawnili 378 przypadków naruszeń obowiązku zasłaniania ust i nosa, w miejscach, gdzie jest to wymagane przepisami. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze będą przypominać o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych oraz reagować na lekceważące podejście do zagrożenia.

Obecnie w środkach masowego przekazu codziennie słyszymy o wzroście zachorowań i dużej ilości zgonów z powodu koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci nieprzerwanie prowadzą działania, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W działaniach stróżów prawa wspierają także strażnicy miejscy oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie, z którymi wspólnie kontrolują placówki handlowe. Mundurowi apelują o noszenie maseczek i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!

W zeszłym tygodniu tczewscy policjanci skontrolowali 212 obiektów handlowych i usługowych oraz 185 pojazdów komunikacji publicznej. Podczas tych działań mundurowi ujawnili ponad 378 wykroczeń dotyczących naruszeń obowiązku zasłaniania ust i nosa. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nakładali mandaty albo stosowali pouczenie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! Dlatego stosując się do obowiązujących przepisów, możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. By zatrzymać transmisję wirusa, stróże prawa zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

Aktualne zasady dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe