Terytorialsi ponownie zaangażowani w walkę z COVID-19 Wspierają medyków m.in. w Malborku i Trójmieście

  • 04.01.2022, 08:51
  • Wawrzyniec Mocny
Terytorialsi ponownie zaangażowani w walkę z COVID-19 Wspierają medyków… 7 PBOT

Podziel się:

Oceń:

Poziom osób zainfekowanych koronawirusem w ostatnich dniach zaczął w Polsce rosnąć. W odpowiedzi na to zwiększyło się zaangażowanie pomorskich terytorialsów w pomoc służbie zdrowia.

Żołnierzy z 7 Pomorskiej Brygady OT można zobaczyć w 11 punktach szczepień powszechnych na terenie całego naszego województwa. Wspierają placówki służby zdrowia w Chojnicach, Słupsku, Kościerzynie, Trójmieście, Wejherowie czy Malborku. W samym punkcie szczepień na stadionie Ergo Arena jest 17 terytorialsów, którzy dbają, aby osoby chętne do zaszczepienia były sprawnie obsłużone. Pomagają przy wypełnianiu kart rejestracyjnych, dążą do tego, aby był zachowany porządek a proces szczepień przebiegał bez zakłóceń.

 

Terytorialsi pomagają również w ponownym uruchomieniu szpitala tymczasowego w Gdańsku na terenie hali AmberExpo przy ul. Żaglowej. Obecnie, specjalistyczne firmy rozbudowują pozostawione wcześniej instalacje niezbędne do jego funkcjonowania. Ustawiają w systemie szkieletowym ścianki oddziałów tego szpitala. Żołnierze pracują przy montażu wyposażenia niezbędnego do jego funkcjonowania oraz przyjmują sprzęt, który będzie wykorzystywany do ratowania zdrowia i życia pacjentów.

 

Terytorialsi aktywnie pomagają personelowi medycznemu w zadaniach na terenie innych pomorskich szpitali. Wspierają ich działania bezpośrednio na oddziałach, podczas kontaktu z pacjentem np. podczas karmienia czy przebierania. Często wystarczy poświęcenie swojego czasu danej osobie, zwykła rozmowa czy umożliwienie zatelefonowania do kogoś bliskiego. Wykonują też zadania typowo logistyczne np. przewożą konieczne leki czy pomagają w transporcie pacjentów pomiędzy oddziałami.

 

Ponadto terytorialsi wspierają działania policji w monitoringu osób przebywających na kwarantannie. Łącznie na terenie całego woj. pomorskiego we wsparcie samorządu i władz wojewódzkich w walce z koronawirusem zaangażowanych jest 89 terytorialsów.

 

 

7 PBOT

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe