Audi potraciło pieszą na przejściu dla pieszych. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania...

  • 03.01.2022, 14:53
  • redakcja
Audi potraciło pieszą na przejściu dla pieszych. Stosujmy zasadę ograniczonego… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 2 stycznia (niedziela) w Tczewie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 62-letni kierowca audi potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 56-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali 62-letniemu kierowcy samochodu prawo jazdy. Stróże prawa apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Do wypadku doszło przed godziną 18 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na ulicy Jagiellońskiej. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 62-letni kierowca audi jadąc ulicą Jagiellońską, potrącił 56-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 62-letniemu kierowcy samochodu zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

Zła widoczność spowodowana warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok powoduje, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierowców. Trudne warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. W przeważającej większości wypadków z udziałem pieszych winni są kierowcy, jednak zwiększona czujność niechronionych uczestników ruchu drogowego może zdecydowanie zmniejszyć liczbę tych zdarzeń. Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miły
Miły 04.01.2022, 08:59
Droga Klaudio a byłaś widziałaś?
Klaudia
Klaudia 03.01.2022, 15:23
Pewnie jechał jak nienormalny

Pozostałe