VW potrącił pieszego w Stanisławiu. Kierowca trzeźwy, pieszy na procentach!

  • 30.12.2021, 10:13
  • redakcja
VW potrącił pieszego w Stanisławiu. Kierowca trzeźwy, pieszy na procentach! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w m. Stanisławie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 72-letni kierowca volkswagena potrącił pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych. Nietrzeźwy 44-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali 72-letniemu kierowcy samochodu prawo jazdy. Stróże prawa apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

28 grudnia br. po godz. 17-tej oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Stanisławie (gm. Tczew)w. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki.

 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 72-letni kierowca VW jadąc w kierunku Tczewa, potrącił 44-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych. Badanie pieszego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie, zaś kierowca był trzeźwy. 44-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 72-letniemu kierowcy golfa zatrzymali prawo jazdy.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

W związku z pogarszającymi się warunkami na drodze tczewska drogówka apeluje:

 

- Zła widoczność spowodowana warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok, powoduje, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierowców. Trudne warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. W przeważającej większości wypadków z udziałem pieszych winni są kierowcy, jednak zwiększona czujność niechronionych uczestników ruchu drogowego może zdecydowanie zmniejszyć liczbę tych zdarzeń. Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe