Manipulacja faktami i przypisywanie sobie zasług

  • 25.12.2021, 16:50
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Manipulacja faktami i przypisywanie sobie zasług

Podziel się:

Oceń:

Poziom manipulacji informacjami i wydarzeniami w niektórych mediach jest tak ogromny, iż czasami trudno uwierzyć w to, że mamy do czynienia z oszukiwaniem ludzi. Zdumiewa fakt, że tak wielu ludzi przyjmuje bezkrytycznie kit, który im się wciska do takiego stopnia, iż są skłoni wyjść na ulice i manifestować, chociaż tak naprawdę nie wiedzą, przeciw czemu lub zaczym.

Jestem w stu procentach pewien, że ludzie, którzy wyszli na ulicę protestując przeciw „LEX TVN”, nie mają w większości pojęcia przeciw czemu protestują, ponieważ nie znają treści ustawy, a wielu zapewne nie ma pojęcia, że chodzi w ogóle o jakąś ustawę. Ale protestują, bo kazali. Tych wszystkich zachęcam do obejrzenia reportażu „holding”. W zasadzie nie ma tam nic nowego, ale zapewne wielu nie zna tej historii.  Moim zdaniem doprowadzono do sytuacji, iż trendem jest protestować i być po prostu przeciw rządowi (który również popełnia błędy), chociaż opozycja nie ma kompletnie żadnych propozycji dla Polaków oprócz ***** ***.  Protestowanie w dobie dzisiejszych czasów pozwala każdemu zostać bohaterem z tą różnicą, że nie grozi za to śmierć, wieloletnie więzienie, wykluczenie społeczne, itp. Osobiście uważam, że od manipulacji informacją w mediach ogólnopolskich groźniejsza jest manipulacja w różnego typu mediach lokalnych, podporządkowanych lokalnej „władzy” samorządowej pozwalającej budować małe księstewka, ocierające się sposobem działania o struktury mafijne. Niejednokrotnie manipulacja informacją przybiera niewinną formę, na którą trudno zwrócić uwagę.

 

Wiele struktur samorządowych wydaje własne gazety za pieniądze mieszkańców. Jednak trudno szukać w tej prasie obiektywnej informacji. Są to tuby propagandowe pozwalające wygrywać kolejne wybory samorządowe i trwać latami przy władzy. Dokładnie tak dzieje się od bardzo wielu lat w Tczewie. Pismo „Panorama Miasta” to typowa tuba propagandowa, w której trudno doszukać się słów samokrytyki, co w zasadzie wydaje się oczywiste. Jednak rzeczywistość i problemy miasta znacznie odbiegają od tych, jakie przedstawia się mieszkańcom.  I w zasadzie nie mam nic przeciwko temu, aby pan prezydent naszego miasta i jego otoczenie wydawali sobie własną gazetę. Jednak niech to robią za własne pieniądze i na zasadach obowiązujących w rozwiniętych demokracjach. Ponieważ jest to typowe pismo propagandowe wydawane za pieniądze mieszkańców, zwracam się po raz kolejny, jednak teraz oficjalnie do pana radnego Brządkowskiego, zasiadającego w radzie programowej „Panoramy Miasta” oraz pana radnego Antczaka o przedstawienie społeczności lokalnej informacji, jaki był nakład pisma w roku 2021 i ile nas mieszkańców to pismo kosztuje. Pytanie zadaję kierując się troską o budżet miasta, który podobno w roku 2022 ma być bardzo trudny. Odpowiedzi oczekuję na poczcie e-mail: [email protected]       

 

Jednak jest to wierzchołek góry lodowej. W wielu mediach lokalnych przedstawia się informacje przede wszystkim te, które nie mogą zaszkodzić włodarzom, a te nie wygodne są w najlepszym przypadku przemilczane. Trudno szukać na profilu społecznościowym prezydenta Tczewa jakiejkolwiek informacji o bardzo ważnej 40 rocznicy 13 grudnia, gdzie mieszkańcy Tczewa odegrali bardzo istotną rolę, a wielu w wyniku represji cierpiało. Również niektóre media lokalne umiejętnie przemilczały tę datę, przemilczając relację z uroczystości. Dla tak małej społeczności lokalnej, jaką jest Tczew ważnym wydarzeniem było uhonorowanie mieszkańca Tczewa Pana Mariana Sarnowskiego Krzyżem Wolności i Solidarności nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej. Trudno znaleźć informację o tym wydarzeniu poza Gazetą Tczewską. Jednak często media lokalne i włodarze kreują rzeczywistość zafałszowaną. Tak było z otwarciem stadionu lekkoatletycznego. W pierwszym szeregu staje prezydent, który jak wszyscy wiedzą - mówiąc delikatnie, nie był entuzjastą budowy tego stadionu, ale media skrzętnie odnotowały obecność prezydent. Przy otwarciu nowego Sądu znowu widzimy prezydenta w pierwszym szeregu. Jednak nie jest tajemnicą, iż zasługa w powstaniu nowego Sądu pana prezydenta Tczewa była prawie żadna. A czy to komuś się podoba czy nie, miasto przede wszystkim może podziękować za tę inwestycję Panu Posłowi Smolińskiemu. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ przypisywanie sobie zasług za nie swoje działania wchodzi w krew lokalnym włodarzom.

 

Dlatego na zakończenie świetna wiadomość dla lokalnego szkolnictwa. Z rządowego funduszy COVID na realizację programu „laboratoria przyszłości” jeszcze w tym roku miasto otrzymało wsparcie w wysokości 1.523.400 zł dla szkół podstawowych na zakupy wyposażenia pracowni technicznych. To naprawdę świetna wiadomość dla uczniów. I warto w tym miejscu zapamiętać, iż nie jest to zasługa prezydenta Tczewa.

 

[email protected]

https://www.facebook.com/olek.wojciechowski.1829/

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe