Utytułowana sportsmenka m.in. medalistka olimpiady w Moskwie Honorową Obywatelką Miasta Tczew

  • 28.12.2021, 10:21
  • Wawrzyniec Mocny
Utytułowana sportsmenka m.in. medalistka olimpiady w Moskwie Honorową… wikipedia.pl

Podziel się:

Oceń:

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tczewie radni zdecydowali o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tczewa Czesławie Helenie Kościańskiej (ur. 22 maja 1959 w Tczewie) – wioślarce, srebrnej medalistce olimpijskiej z Moskwy.

Czesława Helena Kościańska-Szczepińska była zawodniczką Unii Tczew oraz Gedanii Gdańsk. Wielokrotnie była mistrzynią Polski w różnych osadach.

Największe sukcesy odnosiła w parze z Małgorzatą Dłużewską. Razem zdobyły srebro w Moskwie oraz dwa medale mistrzostw świata: brąz w 1979 i srebro w 1982 r.

Brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w roku 1988 (w czwórce). Jest 15-krotną mistrzynią Polski (1978-1989) w dwójce bez sternika, czwórce ze sternikiem i ósemce. Karierę zakończyła w 1989r.

 

Wręczenie tytułu odbędzie się podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji Dnia Tczewa planowej na dzień 30 stycznia 2022r.

 

pl.wikipedia.org, gdansk.pl/fot.

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe