Po śmiertelnym potrąceniu pieszego służby nie stwierdziły uchybień w oznakowaniu i infrastrukturze drogowej...

  • 27.12.2021, 10:01
  • redakcja
Po śmiertelnym potrąceniu pieszego służby nie stwierdziły uchybień w oznakowaniu… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

22 grudnia tczewscy eksperci: policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w miejscowości Wola w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł pieszy. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Przypomnijmy. Do zdarzenia, które było przedmiotem analizy przedstawicieli służb, doszło 19 grudnia br. na drodze wojewódzkiej nr 229 w miejscowości Wola (gm. Pelplin). Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 51-letni kierowca volkswagena golfa w trakcie wyprzedzania potrącił 46-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego. Niestety wskutek zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu.

 

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

 

W miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej w miejscu, w którym doszło do wypadku.

 

(tomm)

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe