Uwaga na oblodzone drogi. Strażacy ostrzegają przed czadem. PAMIĘTAJ o przeglądach przewodów kominowych!! KRONIKA STRAŻACKA 13-19.12.2021

  • 26.12.2021, 13:53
  • Wawrzyniec Mocny
Uwaga na oblodzone drogi. Strażacy ostrzegają przed czadem. PAMIĘTAJ o…

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 13 – 19 grudnia br. zanotowano łącznie 20 zdarzeń w tym 5 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

 

Kolizja trzech osobówek

TCZEW. 17 grudnia dyspozytor straży skierował strażaków do kolizji przy al. Solidarności. Po przybyciu na miejsce zastano zderzenie 3 samochodów osobowych marki Opel, Ford i Citroen. Pojazdy blokowały pas ruchu w kierunku Łodzi. Podróżujący znajdowali się poza pojazdami i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy policji zepchnięto pojazdy na pobocze oraz usunięto z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

Wypadek i uwolnienie rannych

GM. TCZEW. 18 grudnia strażacy podejmowali czynności przy wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w Swarożynie. Na miejscu zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego marki Dacia z samochodem ciężarowym marki Renault. Wewnątrz samochodu osobowego znajdowały się trzy ranne osoby, w tym dwie miały utrudnioną możliwość opuszczenia pojazdu. Po przebadaniu poszkodowanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego dwie osoby zostały zakwalifikowane do przetransportowania do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu dojazdu ZRM oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. Interwencje podejmowały: astępy z JRG Tczew oraz OSP Swarożyn i OSP Gniszewo.

 

Śmiertelny potrącenie pieszego

GM. PELPLIN. Ratownicy 19 grudnia w Woli na drodze wojewódzkiej w miejscu zdarzenia zastali Zespół Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon 46-letniego mężczyzny po potrąceniu przez samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas prac dochodzeniowych policji i prokuratora. W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Tczew oraz OSP Pelplin.

 

W związku z trwającym sezonem grzewczym pragniemy za Państwa pośrednictwem przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o konieczności dokonywania przeglądów przewodów kominowych. W ubiegłym tygodniu mieliśmy 3 interwencje związane z pożarem sadzy w kominie. Materiały na ten temat dostępne są na naszej stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/kppsp-tczew/tlenek-wegla

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe