[GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO] Tak tczewianie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Kwiaty, znicze i przemówienia na 11 Listopada 2021

  • 11.11.2021, 17:04
  • Wawrzyniec Mocny
uroczystosci-11112021-new.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Tczewa świętowali dziś wspólnie z władzami miasta, przedstawicielami organizacji pozarządowych, społecznych, samorządowcami Tczewa i powiatu tczewskiego w rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkaliśmy się wspólnie na mszy świętej za Ojczyznę w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., a następnie we wspólnym przemarszu udaliśmy się na cmentarz, gdzie przy pomniku poległych za Ojczyznę odbyły się oficjalne uroczystości.

W pochodzie pod Obelisk pamięci marsz. Józefa Piłsudskiego maszerowali muzycy z Harcerskiej Orkiestry Dętej. Tłum przeszedł: pl. Piłsudskiego. Następnie na cmentarzu starym była czas na chwilę zadumy i refleksji – czas, by złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku Pamięci Poległych za Niepodległość. Zaśpiewano rotę i hymn państwowy, a uczennica szkoły podstawowej zaśpiewała piosenkę o Niepodległej i Dniu 11 Listopada 1918 r.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, członek Zarządu Powiatu Tczewskiego. Uczestnicy spotkania otrzymali flagi narodowe i biało – czerwone kotyliony.

Przypominamy także o dzisiejszym koncercie o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki, na którym wystąpi niezawodna Orkiestra Kameralna „Progress” oraz nachodzącym, sobotnim (13.11) Ulicznym Biegu Sambora.

 

UM Tczewie

 

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe