Uroczysty pochówek ofiar pomordowanych w koszarach tczewskich

  • 08.11.2021, 12:10
  • Wawrzyniec Mocny
Uroczysty pochówek ofiar pomordowanych w koszarach tczewskich MBP Tczew/Skarbnica Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dokładnie 76 lat temu, 1 listopada 1945 roku, odbyły się uroczystości pogrzebowe ofiar pomordowanych w koszarach tczewskich w czasie II wojny światowej. To kolejna ważna rocznica związana z II wojną światową na naszym terenie.

Miejska biblioteka Publiczna zachęca do zapoznania się z kolekcją unikatowych fotografii, pochodzących ze zbiorów rodziny Grzankowskich: Jana i Eugenii oraz Ewy i Janiny

 

https://skarbnica.tczew.pl/tag/wystawa_koszary/
 

Bibliotekarze Pani Magdalenie Pawłowskiej składają serdeczne podziękowania za przekazany materiał zdjęciowy, który przyczynił się do wzbogacenia i uzupełniania miejskiej dokumentacji, dotyczącej zbrodni przeciwko narodowi polskiemu, dokonanej jesienią 1939 r.

 

O Skarbnicy:

Tczewska książnica, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, każdego dnia publikuje na stronie https://skarbnica.tczew.pl/

różnego rodzaju materiały historyczne: druki ulotne, archiwalia, karty pocztowe z przełomu wieków, fotografie, mapy katastralne, dokumenty życia społecznego, itd. Są to tak zwane zbiory specjalne, przez ponad 30 lat, gromadzone przez Sekcję Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

 

Obecnie biblioteczna Skarbnica liczy już ponad 2260 obiektów! Zachęcamy także do odwiedzania profilu facebookowego Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej

 

https://www.facebook.com/skarbnicatczewska

 

Tekst i fot. MBP w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 14.11.2021, 20:46
Wielka szkoda, że autor powyższej notatki, nie poinformował o rzeczy bardzo ważnej, a mianowicie:
kto pomordował Polaków w koszarach tczewskich, jesienią 1939 roku?
.
. 16.11.2021, 02:58
Ale durny czytelnik duraku plaku ;pomordowali tacy z dawnego tczewa bolszewicy,komuna,V kolumna,faszystowskie grupy,polscy kolaboranci z niemcami -skomlaki riotowcy ormowcy rzesza forum dawnego tczewa ...a co tam obecnie tak samo wskrzsza neofaszyzm...basta
Czytelnik
Czytelnik 16.11.2021, 18:23
Duraku, treść twojego komentarza świadczy dobitnie, że nie masz zielonego pojęcia o sprawach, na temat których wypowiadasz się na forum. Zielonego!
A w ogóle, to nie trać cennego czasu, tylko solidnie zapoznaj się z zasadami pisowni i ortografii języka polskiego. Treść twojego komentarza, to jest horror i makabra w jednym. WSTYD!
Podpowiem ci durniu: autor informacji na powyższy temat, powinien wyraźnie napisać, kto zamordował Polaków w koszarach tczewskich, jesienią 1939 roku. Ale niestety, najważniejszej informacji nie zawarł w swojej notatce. Zabrakło jej.
I dlatego zapytałem na forum w moim poprzednim komentarzu, durniu, kto zamordował Polaków, jesienią 1939 roku? Czy to dla ciebie, jest aż takie trudne do zrozumienia?
Ponadto, o jakich ty piszesz: bolszewikach, komunie, ormowcach i skomlakach riotowcach?
Czy twoim zdaniem, durniu, to oni zamordowali Polaków w Tczewie, JESIENIĄ 1939 ROKU? Jeżeli, durniu, nie masz zielonego pojęcia o sprawie, to nie zabieraj głosu na forum i nie obrażaj innych forumowiczów! Powinieneś się wstydzić za swoje zachowanie, brak elementarnej wiedzy o przedmiotowej sprawie i koszmarne problemy w posługiwaniu się językiem polskim!
Czy naprawdę nie zdajesz sobie z tego sprawy? WSTYD!
;
; 17.11.2021, 20:44
haniebny czytelniku polski "DUPKU"metryka dzban 3D wymiar ***k durak debil histori znawca danego tczewa ,komuny, bolszewizmu neofaszyzmy ciemnogrody tczewskie .....radosnego czytania ______________
,
, 17.11.2021, 19:55
duraku buraku spadaj z twoimi wywodami durak i wszystko jest czytenik d+i dawny tczea faszyzm dawnie i obecnie powodzenia w ciemnocie historii

Pozostałe