Nowy prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie już wybrany!

  • 28.10.2021, 13:59
  • Wawrzyniec Mocny
Nowy prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie już wybrany! ZUOS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Rada Nadzorcza wyłoniła dziś prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie. Został nim Maciej Jakubek. Decyzja zapadła w czasie trwania dzisiejszej sesji Rady miejskiej, na której prezydent Mirosław Pobłocki poinformował, że udaje się na spotkanie z Radą Nadzorczą spółki na spotkanie z nowym szefem spółki, o której mowa.

Jak podaje tczewski ratusz, nowy prezes jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Ostatnio pracował jako dyrektor zarządzający w Przedsiębiorstwie Comal Sp. z o.o., wcześniej (marzec 2013 r. - marzec 2021r.) był członkiem zarządu i dyrektorem ds. technicznych w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku. W latach 2011-2013 był dyrektorem ds. technicznych w Port Service Sp. z o.o. Ma 50 lat. Mieszka w Pruszczu Gdańskim.

 

Został wybrany pod odwołaniu z funkcji poprzedniego prezesa Marcina Cejera w atmosferze skandalu.

Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu poprzednika nowego prezesa 9 czerwca Marcina Cejera, oficjalnym powodem odwołania były obawy o zakłócenia w funkcjonowaniu spółki. Obecnie wiadomo, że na prezesie i kilku jego pracownikach wyższego szczebla ciążą zarzuty prokuratorskie.

Przed nowym szefem zakładu Maciejem Jakubkiem stoją poważne wyzwania. Poza oczyszczaniem wizerunku firmy i porządkowaniem finansów, czeka na rozwiązanie sprawa odoru i uciążliwości związanych z wysypiskiem dla mieszkańców.

 

ZUOS to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działająca w oparciu o Kodeks Spółek Handlowych i Akt założycielski Spółki sporządzony 14 listopada 2000 roku. Wszystkie udziały należą do Gminy Miejskiej. Spółka zatrudnia ponad 150 osób.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe