23 mld złotych dla Polski lokalnej w ramach Programu Inwestycji Strategicznych ogłosił premier na dzisiejszej konferencji w Nidzicy

  • 25.10.2021, 12:23
  • Wawrzyniec Mocny
23 mld złotych dla Polski lokalnej w ramach Programu Inwestycji Strategicznych… KPRM

Podziel się:

Oceń:

Trwa konferencja w Nidzicy trakcie której ogłoszone wsparcie dla samorządów w ramach Rządowego Programu #PolskiŁad, to ponad 23 mld zł. Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez samorządy w obszarach jak: oświata, zdrowie, infrastruktura, środowisko, transport, kultura itp. Jedyny taki program dotychczas od 30 lat . Program ten ma szansę zmienić oblicze naszych miast, wsi, gmin.

Ponad 97 proc. samorządów otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu #PolskiŁad na kwotę ponad 23 miliardów złotych

Wraz z Polskim Programem #PolskiŁad Rząd gwarantuje perspektywę zrownoważonego rozwoju dla ponad 2780 gmin, miasteczek i powiatów.

 

- Polska lokalna potrafi pokazywać, czym jest zdrowy, realny i dobry rozwój gospodarczy, który służy nie nielicznym, ale wszystkim Polakom – napisał premier Matusz Morawiecki, na swoim profilu na Facebooku.

 

- (...)Co warte podkreślenia - aż 97 proc. samorządów, które wnioskowały o wsparcie, otrzymało finansowanie – można przeczytać w poście Premiera RP. - To największy i jedyny taki program od ostatnich 30 lat, od czasów transformacji i wolnej Polski. Jest przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego i związków JST i polega na bezzwrotnym dofinansowaniu inwestycji publicznych. To program, który pokazuje, że niezależnie od różnych problemów potrafimy budować finansowanie, które daje perspektywę rozwoju i który ma szansę zmienić oblicze naszych miast, wiosek, powiatów, gmin i województw. Ogłoszone dziś wyniki naboru do funduszu są potwierdzeniem skuteczności naszego bezprecedensowego programu dla samorządów. To wynik wielkiego wysiłku i pracy wielu osób - urzędników centralnych, ministerstw, ministra Paweł Szefernaker, wojewodów, samorządowców, przedstawicieli i kierownictwa BGK - wspieramy rozwój firm, którym chciałbym serdecznie podziękować. Pamiętajmy, że zgodna współpraca rządu i samorządów przynosi wymierne efekty.

 

(tomm)

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe