Przewróciła się ściana kamienicy, powalone drzewa, zerwane linie! Strażacy likwidują skutki groźnych wichur. Kilkadziesiąt interwencji w powiecie tczewskim!

  • 22.10.2021, 15:36
  • Wawrzyniec Mocny
Przewróciła się ściana kamienicy, powalone drzewa, zerwane linie! Strażacy… KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje rzecznik tczewskiej straży pożarnej mł. kpt. michał Myrda, od wczoraj od godz. 15 do chwili obecnej - KP PSP w Tczewie odnotowała 67 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów.

 

- W głównej mierze strażacy usuwali połamane drzewa i konary blokujące drogi – informuje rzecznik M. Myrda. - W czterech przypadkach doszło do uszkodzenia dachów. W Tczewie w skutek silnego wiatru przewróciły się ściany na nowo budowanej kamienicy. W kilku przypadkach doszło do zerwania linii energetycznych. 4 zgłoszenia okazały się fałszywe.

 

Służby apelują o szczególną ostrożność na drodze, gdyż jak się okazuje szalejąca wichura staje się przyczyną wypadków drogowych.

W Gniszewie na DK22 („berlinka”) miało miejsce zdarzenie, gdzie w tył pojazdu, który zatrzymał się przed złamanym konarem uderzył skuter. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

 

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe