Klamka szyfrowa. Co to jest i gdzie warto stosować?

  • 12.10.2021, 16:57
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Klamka szyfrowa. Co to jest i gdzie warto stosować?

Podziel się:

Oceń:

Zamki elektroniczne w ostatnich latach zyskały bardzo dużą popularność. I nic dziwnego, zapewniają wygodną obsługę, wprowadzają wiele funkcji, które ułatwiają zarządzanie zamkami i pozwalają na większą kontrolę, a dodatkowo zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednym z rodzajów zamków elektronicznych są zamki na kod, wśród których jest również klamka szyfrowa. Czym jest klamka na szyfr i kiedy warto ją stosować?

Klamka na kod – co to jest?

Klamka szyfrowa na kod to jeden z rodzajów zamków elektronicznych. Umożliwia ona otwarcie drzwi z zewnątrz jedynie po wprowadzeniu odpowiedniego kodu numerycznego. Co ważne, otwarcie drzwi od środka odbywa się standardowo przy pomocy naciśnięcia klamki. Klamki tego typu umożliwiają wprowadzenie kilkudziesięciu różnorodnych kodów, co sprawia, że każda upoważniona osoba może mieć swój szyfr dostępu. Dodatkowo klamki na kod mogą być wzbogacone o dodatkowe funkcje jak np. alarm. Zazwyczaj klamki z kodem mają podświetloną tarczę numeryczną i wydają dźwięki w trakcie wprowadzania kodu. PIN może składać się z 4 lub więcej cyfr, ale najlepiej wybierać te o krótszym kodzie, które zmniejszają ryzyko zapomnienia lub pomylenia szyfru.

Gdzie warto zamontować klamkę na szyfr?

Klamka na kod sprawdzi się zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w budownictwie mieszkalnym np. na częściach wspólnych budynków.  - Jest chętnie wykorzystywana wszędzie tam, gdzie znaczna ilość osób musi mieć dostęp do pomieszczenia, a jednocześnie chce się ograniczyć możliwość wejścia przez osoby do tego nieupoważnione.  – mówi specjalista z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ . Najczęściej montowana jest na drzwiach do różnego rodzaju pomieszczeń służbowych i pokoi socjalnych, które znajdują się blisko części dla klientów np. wejście do pokoju służbowego w restauracji. Klamka na szyfr jest najtańszym rodzajem zamków na kod, gdyż nie wymaga dodatkowego montażu, wystarczy jedynie zmienić klamkę i nowy system zamykania i otwierania drzwi jest gotowy. W przypadku problemów z montażem lub nieprawidłowym działaniem klamki, należy wezwać ślusarza, tak samo jak w przypadku każdego innego zamka.

Na co zwrócić uwagę, kupując klamkę na szyfr?

Wybór klamki na szyfr powinien być dobrze przemyślany, a przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na:
• liczbę kodów, które można wprowadzić;
• żywotność baterii;
• jakość wykonania;
• atesty i certyfikaty świadczące o odpowiednim poziomie bezpieczeństwa.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe