Jest akt oskarżenia wobec 52-letniego kierowcy - sprawcy nieumyślnego wypadku na autostradzie A1 z ub. r.

  • 08.10.2021, 14:44
  • Wawrzyniec Mocny
Jest akt oskarżenia wobec 52-letniego kierowcy - sprawcy nieumyślnego… KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Sporządzono już akt oskarżenia w sprawie nieumyślnego spowodowania przestępstwa w ruchu lądowym przez kierowcę autobusu 15 sierpnia 2020 roku około godz. 5.40 na autostradzie A1. Przypomnijmy na 18 kilometrze w kierunku Gdańska, między węzłami Swarożyn i Stanisławie kierowca, prowadząc autobus na wakacyjny wypoczynek, którym podróżowały dzieci ze śląskiego zespołu Mały Haśnik, najechał na barierę ochroną i przewrócił się na pobocze.

Autobus wiózł 30 osób głównie jadące na kolonie dzieci wraz z opiekunami. 19 pasażerów doznało obrażeń ciała, w tym jedna osoba została ciężko ranna. Wypadek służby zakwalifikowały jako masowy.

 

W toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Tczewie ustalono, że do wypadku doszło w wyniku niezachowania przez kierującego ostrożności i dopuszczenia do chwilowej niedyspozycji fizycznej. Spowodowało to brak stabilności kierunkowej pojazdu i najechanie na barierę ochronną. W toku postępowania nie stwierdzono, aby niedyspozycja fizyczna była spowodowana czynnikami niezależnymi od kierujące.

Grażyna Wawryniuk

 

Jak informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, postępowanie w tej sprawie zostało zakończone aktem oskarżenia. Oskarżonemu 52 letniemu kierowcy zarzucono popełnienie przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w następstwie której 19 osób odniosło obrażenia ciała.

 

Przestępstwo to zakwalifikowane z art. 173 § 2 k.k. w zw. art. 177 § 1 i 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. Oskarżony nie przyznaje się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Tczewie.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe