Swojskie specjały, rarytasy z grilla i rzemieślnicze piwa. Dobry Targ promował gminę Tczew i ekologiczne produkty!

  • 04.10.2021, 09:50
  • Wawrzyniec Mocny
Swojskie specjały, rarytasy z grilla i rzemieślnicze piwa. Dobry Targ… gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dwie przestrzenie, a w nich najlepsi wystawcy i wystawczynie naturalnych produktów i domowych wyrobów. Wnętrza Oklasków Stanisławie i usytuowana nieopodal stodoła otworzyły się na jesienną edycję Dobrego Targu, tworząc okazję do spotkania i zakupu pysznego jedzenia od lokalnych producentów i rolników w prawdziwie sielskim klimacie!

Na miejscu dla wszystkich gości czekała moc pyszności i atrakcji w tym:

 

  • ognisko i frykasy z grilla,
  • muzyka na żywo, która umilała czas na Kociewiu w wykonaniu kwartetu instrumentalnego
  • swojskie chleby, kiełbasy, tarty, lemoniady, rzemieślnicze piwa
  • soki, zakwasy, sery, ryby, miody, przetwory domowe, orzechy

 

Gminę Tczew na Dobrym Targu reprezentowały ze swoimi wyrobami Koła Gospodyń Wiejskich z Lubiszewa Tczewskiego i Stanisławia oraz ze Szpęgawy. Przygotowane ciasta, syropy i konfitury znikały ze stoiska w mgnieniu oka. A dodatkowo przebywający przy naszym stanowisku goście mogli skosztować najprawdziwszego miodu i dowiedzieć się co nieco o naszej Gminnej Pasiece.

 

Po raz kolejny nie zawiodła pogoda, która sprawiła że wszyscy goście mogli spędzić niedzielne popołudnie w cudownej okolicy, na leżakach, na trawie, przy stawie! O Dobrym Targu - w piknikowej atmosferze wypowiadali się uczestnicy w samych superlatywach. Wystawcy po raz kolejny byli pozytywnie zaskoczeni świadomością kupujących i wyborem domowych, swojskich produktów oraz przetworów.

 

- Po raz drugi jesteśmy z Dobrym Targiem, gdzie uczestnicy mogą spełnić dwa bardzo ważne elementy: kupić nieprzetworzone chemicznie plony, przetwory oraz spędzić niedzielne popołudnie relaksując się w malowniczych okolicach Oklasków Stanisławie – mówił po wydarzeniu Krzysztof Augustyniak, wójt gminy Tczew. - Zadowolenie, które mogliśmy zauważyć w oczach przybyłych gości pokazuje, że nasza decyzja o byciu częścią Dobrego Targu była celna.

 

Dodajmy, że impreza przyciągnęła nie tylko mieszkańców gminy wiejskiej Tczew, ale także wielu tczewian, których zapewne przyciągnęła możliwość nabycia zdrowych produktów i niezła zabawa.

 

Opr. (tomm)/UG Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe