Sporny schowek – przybudówka. Brutalność gminy czy troska o własność?

  • 27.09.2021, 09:00
  • Wawrzyniec Mocny
Sporny schowek – przybudówka. Brutalność gminy czy troska o własność? W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Sprawa, którą postanowiliśmy się zająć jest tyleż nietypowa co absurdalna. Pan Zenon C., ponad 80-letni starszy pan z pelplińskiego blokowiska na ul. Dworcowej postanowił podzielić się z nami swoim problemem. Jak twierdzi przy swoim garażu z blachy falistej, sąsiadującej z kilkunastoma podobnymi „budowlami”, wątpliwej urody, ok. 15 lat temu zajął sąsiedni schowek 3x 5 m kw. Niedawno, jak twierdzi pewnego dnia przyszedł w to miejsce i zastał je puste. Jego schowek zlikwidowano, a narzędzia i części, które tam trzymał wyrzucono.

Sprawą zajęliśmy się, bo nie mieści się w głowie, jak można w XXI w. Tak potraktować mieszkańca. A zaznaczmy za likwidację schowka bez jego wiedzy pan Zenon oskarża Pelkom i gminę Pelplin. Burmistrz Pelplina na odwrót – uważa, że mieszkańcowi poświęcono dużo czasu, a gromadził tam... śmieci.

 

- Mam garaż parę metrów za moim blokiem, gdzie znajduje się wiele garaży – mówi z kolei pan Zenon. - Ten teren jest zapomniany. Do naszych garaży nie poprowadzono nawet drogi z płyt jumbo. Przyjeżdżamy na klepisko. Do tego okropny hałas od torowiska jest nie do zniesienia. Przy garażu miałem przybudówkę (schowek). Trzymałem tam części samochodowe, bo interesuje się mechaniką. Mam takie hobby. Jednak po parunastu latach mojego korzystania z tego miejsca przyszło podanie z urzędu gminy z Pelkomu, by tę przybudówkę mi zlikwidować. Nie wzięto pod uwagę moich uwag. Pewnego dnia po prostu przyszedłem w zajęte przeze mnie miejsce i zobaczyłem pusty plac. Nic nie było! 24 sierpnia br. bez mojej zgody zlikwidowano moją przybudówkę! Wiem, że zajmowałem ją bez zgody gminy, ale to miejsce było zaniedbanym pustostanem. Przystosowałem schowek do swoich potrzeb i nikomu przez całe lata to nie przeszkadzało. Aż do teraz.

 

Pan Zenon nie rozumie dlaczego go tak potraktowano. Jak sam twierdzi miał świadomość braku prawa do zajmowanego schowka, ale jak mówi, sam by usunął i zabezpieczył swoje rzeczy, gdyby tylko poproszono go o to...

Pelplinianin zajmuje także garaż – w zasadzie bliźniacze pomieszczenie, za które opłaca regularnie co 3 miesiące składkę.

 

Urzędnicy gminni odpowiadają:

 

„Gmina Pelplin nie dokonała likwidacji „schowka”, a dokonano usunięcia dzikiego składowiska odpadów, zlokalizowanego na nieruchomości Gminnej. Próby ustalenia posiadacza (tj. właściciela) odpadów, w celu nałożenia obowiązku uprzątnięcia nieruchomości gminnej, okazały się bezskuteczne.

20 lipca 2021 r., do Urzędu wpłynęło zgłoszenie Pana Zenona C., o powalonych drzewach i nieskoszonej trawie na działce w obrębie blaszanych garaży. W reakcji na zgłoszenie, 21 lipca br. dokonano oględzin terenu, podczas których nie stwierdzono występowania powalonych drzew, natomiast stwierdzono występowanie niewykoszonej trawy w obszarze nieruchomości gminnej, do której Pan Zenon C. blokuje wejście poprzez blaszaną „furtkę”. Stwierdzono także występowanie dzikiego wysypiska odpadów, zagrodzonego od frontu blachą (zidentyfikowano między innymi: fragmenty siatki ogrodzeniowej, zużyte opony samochodowe, elementy wnętrza samochodu osobowego, puste opakowania po oleju silnikowym, plastikowe butelki po wodzie itp.) – zdjęcia w załączeniu. Wyniki przeprowadzonych oględzin zostały przekazane telefonicznie Panu Zenonowi C.. Podczas rozmowy został poinformowany o zamiarze usunięcia odpadów, zlokalizowanych na nieruchomości gminnej. Pan Zenon C. nie poinformował, że odpady są jego własnością. Nikt z użytkowników gruntu w tym obrębie w tym Pan Zenon C. do dnia usunięcia odpadów, nie przyznał się do bycia ich właścicielem/posiadaczem (…).

(...)

Wawrzyniec Mocny

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (5)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pelplinianin
Pelplinianin 29.09.2021, 07:15
Ciekawe jak wyglądało to miejsce przed rozebraniem i wyrzuceniem jego rzeczy. Może gmina pochwali się zdjęciami operacyjnymi z interwencji w tej prorytetowej dla gminy sprawie.
zen...
zen... 29.09.2021, 08:32
Odp: Tak to by Był Faktyczny = Sprawdzian , Bo Urząd Odpowiada Samą Nie Prawdę .
Romułald
Romułald 27.09.2021, 20:50
BIIEDNY PAN ZENON. ODMUWIE W JEGO INTENCJI KORONKE
He he
He he 29.09.2021, 07:13
Odmów też za burmistrza. Tylko pamiętaj -500 razy.

Pozostałe