Namierzanie telefonu - gdzie jest urządzenie dziecka?

  • 24.09.2021, 12:20
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Namierzanie telefonu - gdzie jest urządzenie dziecka?

Podziel się:

Oceń:

Z telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i komputerów korzystają coraz młodsi użytkownicy. Nic więc dziwnego, że niejednokrotnie budzi to obawy rodziców, którzy świadomi są licznych zagrożeń i niebezpieczeństw, które czyhają na najmłodszych użytkowników sieci. Zdarza się również, że chcą oni namierzyć urządzenie swojego dziecka lub sprawdzić jego rejestr połączeń. Czy jest to możliwe i jak najłatwiej to zrobić? Czy namierzenie telefonu dziecka jest możliwe za każdym razem? Kiedy możemy namierzyć telefon?

Namierzanie telefonu dziecka - czy to możliwe?

Dlaczego w ogóle rodzice decydują się na lokalizowanie i namierzanie telefonów swoich pociech? Wszystko przez liczne zagrożenia i wyzwania, które stają przed najmłodszymi użytkownikami sieci. Wiele ataków i oszustw jest wymierzonych właśnie w nich - nieuczciwi ludzie żerują bowiem na ich naiwności, niewiedzy czy łatwowierności. Zdarza się również, że opiekunowie po prostu chcą wiedzieć, gdzie aktualnie fizycznie znajduje się ich dziecko - czy na przykład bezpiecznie dotarło do szkoły lub czy rzeczywiście jest u kolegi. Wiele osób zastanawia się, czy tego rodzaju działanie jest w ogóle możliwe. Okazuje się, że tak i jest jak najbardziej legalne - tylko w przypadku, gdy jesteśmy właścicielami telefonu. W innych sprawach nawet nie warto się zastanawiać nad możliwością namierzania danego sprzętu - za tego rodzaju pogwałcenie prywatności możemy bowiem odpowiadać karnie. Gdzie szukać tego rodzaju narzędzi do namierzania? Okazuje się, że z pomocą przychodzi nam internet, który oferuje całkiem sporą paletę możliwości i rozwiązań. 

Gdzie szukać odpowiednich narzędzi?

Rozwiązania do namierzania telefonu oferuje chociażby Google, które za pośrednictwem konta pozwala nam na zdalne namierzenie lokalizacji telefonu (analogiczne rozwiązanie oferuje także Apple). Dzięki tym aplikacjom możemy zarówno namierzyć telefon, jak i chociażby wymazać urządzenie lub je zablokować - przydatne jest to na przykład po kradzieży lub zagubieniu sprzętu. Skorzystać możemy także z portali takich jak lokalizo.pl - płatnych aplikacji zewnętrznych, które oferują swoim użytkownikom szeroką paletę możliwości. Pamiętać należy, że musimy mieć zgodę lub prawo na zainstalowanie specjalnego oprogramowania namierzanego telefonu. Aplikacje pozwalają zarówno na namierzanie telefonu, jak i sprawdzenie rejestru połączeń czy kopii smsów. Wiele z tego rodzaju usług działa na zasadzie płatnej subskrypcji czasowej, która obejmuje na przykład miesiąc. Przed skorzystaniem warto więc zapoznać się z ich regulaminem i cennikiem.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe