Wiatrołom w Parku Kopernika, a w Parku Miejskim suche kasztanowce

  • 21.09.2021, 12:59
  • Wawrzyniec Mocny
Wiatrołom w Parku Kopernika, a w Parku Miejskim suche kasztanowce Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Jakiś czas temu w Tczewie powstała burza po wielu doniesieniach od mieszkańców oraz za sprawą naszej gazety o fatalnym utrzymaniu tczewskiego Parku Miejskiego. Okazuje się jednak, że nie tylko porządek jest istotny. Na skrzynkę redakcyjną nadesłano zdjęcie powalonego, spróchniałego drzewa w parku Kopernika.

Drzewo było na tyle przesuszone i martwe, że obaliło się. Niedawno przespacerowaliśmy się także sąsiedni, parkiem w celu, dla relaksu pozbierania kasztanów.

Chociaż wyprawa na kasztany była udana, to bardziej przypominała wycieczkę do dzikiego lasu. Niestety większość kasztanowców i niektóre dęby wydały nam się bardzo suche, wręcz chore. Dlatego też zwróciliśmy się z pytaniem czy służby miejskie prowadzą kontrolę drzewostanu w parkach tczewskich, bo część takich drzew jak widać na zdjęciu, stanowi potencjalne zagrożenie.

 

- Na bieżąco prowadzona jest obserwacja drzewostanu w parkach, a jeżeli drzewa chorują i ich stan jest na tyle zły, że nie rokuje poprawy, kierowane są wnioski o pozwolenie na ich wycięcie – stwierdziła Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - W przypadku Parku Miejskiego wnioski trafiają do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w W przypadku Parku Kopernika – do Starosty Powiatowego. Takie wnioski są kierowane po zakończeniu okresu lęgowego ptaków. W przypadku drzew powalonych, np. na skutek zjawisk atmosferycznych, są one usuwane przez służby miejskie.

 

Dodajmy, że przy okazji spaceru zauważyliśmy, że wreszcie ktoś przystrzygł mocno przerośnięty żywopłot wzdłuż Pomnika Ofiar Stalinizmu, ale nadal rozrzucone i popękane płyty chodnikowe i krawężniki wołają o pomstę do nieba. Zapewne przyczyną były niedawne obchody 17 września, bo długo nic tam się nie działo. Cieszymy się także, że zniknęły metrowe i więcej haszcze w amfiteatrze.

Czy Waszym zdaniem takie zabiegi miasta są wystarczające. Dajcie znać w komentarzach.

 

Wawrzyniec Mocny

Fot. Nadesłane do redkacji/W. Mocny/Starostwo Pow. w Tczewie

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert b.
Robert b. 21.09.2021, 19:32
Zdecydowanie nie wystarczające. A to co przystrzygli było potrzebne do lansu rocznicowego.

Pozostałe