Bezpieczna droga do szkoły z policjantami – noś odblaski

  • 11.09.2021, 18:33
  • Wawrzyniec Mocny
Bezpieczna droga do szkoły z policjantami – noś odblaski KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Od początku roku szkolnego trwa policyjna akcja: „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z tym tczewscy policjanci rozpoczęli działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w rejonach szkół oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W pierwszych dniach września szczególna uwaga policjantów została skupiona na kontroli poprawności oznakowania w rejonach szkół, egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

 

Policjantka zajmująca się profilaktyką kontynuuje program informacyjno-edukacyjny „Bezpieczny Pierwszoklasista”. W związku z tym programem funkcjonariuszka we wrześniu i październiku prowadzi spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, poruszając tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań.

 

Policjantka 9 września spotkała się z pierwszoklasistami ze Szkół Podstawowych nr 2 w Tczewie. W czasie tych lekcji mundurowa opowiadała o właściwym zachowaniu się na drodze i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariuszka poprzez zabawę uczy najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dodatkowo dzieci dowiadują się, że odblask przypięty do odzieży wpływa na bezpieczeństwo każdego ucznia, a nawet może uratować życie.

 

Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe