Seniorzy, młodzież i urzędnicy czytali Zapolską na gniewskiej Starówce

  • 09.09.2021, 12:54
  • Wawrzyniec Mocny
Seniorzy, młodzież i urzędnicy czytali Zapolską na gniewskiej Starówce… GOK w Gniewie

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbyła się na gniewskim rynku 3 września. W tym roku przeczytaliśmy wspólnie akt pierwszy "Moralności Pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Wydarzenie odbywa się pod honorowych patronatem Pary Prezydenckiej, która samodzielnie wybiera tytuły spośród wielu propozycji przesyłanych do Kancelarii Prezydenta. W tegorocznej edycji Narodowego Czytania w Gniewie wzięli udział: wiceburmistrz Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, seniorzy ze Stowarzyszenia Gniewskiego Uniwersytetu III wieku, delegacje ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie, przedstawiciele CKiBP, gniewska młodzież oraz mieszkańcy.

Starannie przygotowano również miejsce spotkania, by uczestnicy mogli jak najbardziej zagłębić się w świecie wykreowanym przez Gabrielę Zapolską w jej książce. Na sztalugach zostało wyeksponowane zdjęcie autorki, jej życiorys i okładka książki "Moralność Pani Dulskiej". Na koniec w Sali Kameralnej został wyświetlony spektakl Teatru Telewizji "Moralność Pani Dulskiej ". Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i zdjęcia autorki z autografem. Serdecznie dziękujemy wyżej wymienionym, delegacjom, pocztom sztandarowym oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję Narodowego Czytania w Gniewie i towarzyszyli Nam w tym pięknym dniu!

 

 

opr. (tomm)/GOK w Gniewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe