Dziś policjanci przeprowadzą działania: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  • 18.08.2021, 08:11
  • Wawrzyniec Mocny
Dziś policjanci przeprowadzą działania: „Niechronieni uczestnicy ruchu… KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Dziś, środa (18 sierpnia) policjanci gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego. Mundurowi podczas pracy będą zwracać uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, a także czy piesi stosują się do przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują wszystkich uczestników będących w grupie „niechronionych”, a zatem i rowerzystów.

Można się zatem spodziewać wzmożonych kontroli drogowych na naszym terenie.

Mundurowi zwrócą uwagę nie tylko na zachowanie kierowców wobec pieszych, ale również czy piesi i rowerzyści także stosują się do obowiązujących przepisów. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem grupy zaliczanej do „niechronionych”.

 

Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci będą przypominać zarówno kierującym jak i pieszym, jak ważne jest dostosowanie się do przepisów oraz panujących warunków pogodowych.

 

Pamiętajmy, że piesi uczestnicząc w wypadku drogowym doznają bardzo poważnych obrażeń, które mogą skutkować urazami do końca życia, a nawet śmiercią. Policjanci apelują aby piesi stosowali zasadę ograniczonego zachowania, co w dużej mierze przyczyni się do ich bezpieczeństwa. Przypominamy, aby kierujący zachowali szczególną ostrożność zbliżając się do przejść dla pieszych. - Zadbajmy o własne bezpieczeństwo – apelują pomorscy policjanci.

 

KWP Gdańsk

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe