Policja zwraca uwagę na bezpieczeństwo. Efekty - 10 tysięcy kontroli trzeźwości oraz zatrzymanie ok. 100 praw jazdy

  • 06.08.2021, 14:51
  • Wawrzyniec Mocny
Policja zwraca uwagę na bezpieczeństwo. Efekty - 10 tysięcy kontroli trzeźwości… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Miłośników motocykli nie brakuje też wśród policjantów tczewskiej drogówki, którzy dzięki policyjnym jednośladom mogą jeszcze skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych. W czasie tegorocznego sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych!

W czasie wakacji na drogach dzieje się więcej. Sprzyjająca pogoda sprawia, że kierowcy wyciągają z garażu motocykle, które wymagają jednak odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia. Ale nawet spora ilość przejechanych na motocyklu kilometrów nie pozwala na jazdę ze zbyt dużą prędkością. Droga to nie tor wyścigowy i nic nie upoważnia do tego, by łamać przepisy i narażać innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Dlatego policjanci sporo uwagi poświęcają motocyklistom i ich zachowaniu na drogach. Aby do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej na jednoślady wsiadają także tczewscy policjanci. Policyjne patrole na motocyklach będą przez najbliższy czas stałym elementem drogowego krajobrazu.

Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze stanowczo reagują na łamanie drogowych przepisów. Mandaty czy wnioski do sądu to nie jedyne dolegliwości dla kierowców. Utrata prawa jazdy może być szczególnie dotkliwa. Dlatego szanujmy przepisy i innych użytkowników dróg, niezależnie od pojazdu jakim się poruszamy. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie służą wszelką radą i pomocą na drodze. Realizują zadania związane z ochroną bezpieczeństwa i porządkiem w ruchu drogowym. Obsługują kolizje i wypadki drogowe. Biorą udział w zabezpieczeniach imprez. Czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz edukują najmłodszych . Patrolują drogi powiatu tczewskiego, czuwając nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. W pierwszym półroczu 2021 roku policjanci z tczewskiej drogówki przeprowadzili blisko 10 tysięcy kontroli trzeźwości oraz zatrzymali ponad 100 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i rażące naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym, zapobiegając tym samym ewentualnym, przykrym w skutkach zdarzeniom.

Od dzisiaj do niedzieli patrole tczewskich funkcjonariuszy swoją uwagę skupią głównie na motocyklistach. Mundurowi będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się po terenie naszego powiatu, skontrolują ich stan trzeźwości oraz stan techniczny jednośladów. Apelujemy także do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterka. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe