Kradli metale szlachetne, teraz grozi im 5 lat więzienia

  • 19.07.2021, 08:16
  • Źródło: KPP Tczew
Kradli metale szlachetne, teraz grozi im 5 lat więzienia

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o przestępstwa kradzieży. Według ustaleń mundurowych sprawcy kradli metale szlachetne z terenu jednej z firm, gdzie spowodowali łączne straty na kwotę prawie 140 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymanego 25 i 32-latka doprowadzili do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży, a prokurator zastosował wobec starszego z mężczyzn policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

13 lipca br. tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego w trakcie czynności służbowych ustalili, że na terenie jednej z firm w powiecie dochodziło do kradzieży. Według ustaleń mundurowych wynikało, że najpierw jeden ze sprawców od początku 2020 roku z firmy kradł sam metale szlachetne. Od tego roku do tego przestępczego procederu dołączył drugi ze sprawców, który wywoził skradziony łup samochodem. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku tych kradzieży powstały straty na łączną kwotę prawie 140 tys. złotych.

Stróże prawa zajmując się tę sprawą, ustalili personalia osób, które miały związek z tymi kradzieżami. Okazało się, że sprawcami tych kradzieży są dwaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lata. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich jest pracownikiem tej firmy. Kryminalni zatrzymali podejrzewanych mieszkańców województwa pomorskiego, których doprowadzili do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży. Funkcjonariusze 32-letniego mężczyznę doprowadzili do tczewskiej prokuratury, gdzie prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Źródło: KPP Tczew

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe