Tczewianie z medalami 31. Mistrzostw Polski Masters w Olsztynie

  • 28.06.2021, 11:38
  • Wawrzyniec Mocny
Tczewianie z medalami 31. Mistrzostw Polski Masters w Olsztynie SKFiT „Kociewiak”

Podziel się:

Oceń:

Tczewianin Ryszard Różycki wraz z członkami Klubu ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak” przywieźli „worek medali” z Mistrzostw Polski Masters w Olsztynie 26-27 lipca.

Ogromny sukces odnieśli zawodnicy Klubu Kociewiak z Tczewa. Trzyosobowa ekipa zdobyła aż 5 medali. Małgorzata Torłop złoty na 5000 m chód i srebrny na 3000 m chód, Kazimierz Zawadzki brązowy na dystansie 10 000 m i na 5000m, Ryszard Różycki zdobył złoty medal na dystansie 2000 z przeszkodami pokonał faworyta tej konkurencji. Wszyscy zawodnicy debiutowali w Mistrzostwach Polski.

Oprócz sukcesów już opisanych w artykule w tych zawodach brali również udział utytułowani lekkoatleci z naszego miasta Halina Dubiela (Biegający Tczew) , Zygfryd Liban (Biegający Tczew) oraz Krzysztof Małkiewicz, którzy osiągnęli wspaniałe sukcesy. 2 złote medale mistrzowskie Haliny Dubieli na 10 km i 5 km w tym rekord Polski na 10km!! oraz 2 złote medale mistrzowskie Zygfryda Libana na 10 km i 5 km oraz 2 brązowe na 1,5 km i 800 m. Z kolei Krzysztof Małkiewicz został multimedalistą w konkurencjach technicznych: dwa brązowe medale w skoku w dal i rzucie oszczepem, jeden srebrny w rzucie dyskiem i dwa złote w skoku wzwyż i pchnięciu kulą.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników oraz udanej promocji Kociewia i Tczewa !!

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe